Zaatakowali skarbonę

PAC

W święta Wielkanocne nieznani sprawcy usiłowali ukraść pieniądze przeznaczone na budowę pomnika Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze stojącej na tzw. małym rynku skarbony – poinformowało Radio Kraków.


Skarbona została wyrwana z kołków, którymi była przymocowana do chodnika. Złodziei najprawdopodobniej ktoś spłoszył i porzucili metalową skrzynię w pobliżu jednej z kamienic. Tym samym datki, które od kilku tygodni były zbierane na pomnik Józefa Piłsudskiego, ocalały. Organizatorzy zbiórki ze stowarzyszenia <Limanowianie w Stulecie Niepodległości> zapewniają, że skarbona wkrótce wróci na swoje miejsce. Skrzynia ma zostać jednak mocniej przymocowana. Również limanowska policja zapowiada więcej nocnych patroli w jej pobliżu”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Na budowę pomnika potrzeba 300 tysięcy złotych, do tej pory zebrano około 10 procent tej kwoty. Datki można też wpłacać na konto Stowarzyszenia w Banku Spółdzielczym w Limanowej nr 41 8804 0000 00700001 2021 0001.

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Komentarze są zamknięte