Coraz niższe bezrobocie w Opolu to wynik wielu poczynionych tu przedsięwzięć. Można uznać, że miasto w ramach walki z bezrobociem spisało się doskonale. Obecnie problemem nie jest już znalezienie pracy, ale braki kadrowe. Opole boryka się z problemem deficytów wielu zawodów. Na rynku istnieje też szereg nadwyżkowych profesji. Sprawdźmy, kto w Opolu może liczyć na szybkie znalezienie pracy, a kto będzie musiał być może nawet zmienić profesję.
Na kogo czeka praca w Opolu?
Praca w Opolu (https://www.gowork.pl/praca/opole;l) czeka przede wszystkim na kierowców samochodów dostawczych oraz ciągników siodłowych. Poza tym do pracy potrzebni są opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych, ratownicy medyczni, fryzjerzy, krawcy, pracownicy produkcji oraz graficy komputerowi. Rynek pracy w Opolu potrzebuje nie tylko wykwalifikowanych pracowników, ale też osoby do prostych prac fizycznych. Poszukiwania pracy najlepiej rozpocząć od rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu. Doradcy zawodowi proponują tutaj atrakcyjne stanowiska pracy bądź możliwość skorzystania ze specjalnych szkoleń czy kursów. Dla osób młodych oferowane są staże.
Jakich zawodów jest w Opolu w nadwyżce?
W Opolu z całą pewnością pod dostatkiem jest ekonomistów (https://www.gowork.pl/praca/finanse-ekonomia-bankowosc;b). To zawód, który zdecydowanie rzadko pojawia się w ogłoszeniach o pracę. Pracodawcy nie potrzebują pracowników poczty, nauczycieli, prawników i socjologów. Problem ze znalezieniem pracy mają tu także pracownicy administracyjno-biurowi.
Jak jeszcze szukać pracy w Opolu?
Pracę w Opolu rozpoczynamy od rejestracji w urzędzie pracy. Dodatkowo można sprawdzić, jakimi ofertami o pracę dysponują agencje pracy. Co więcej, istotne będzie regularne śledzenie inwestycji niosących ze sobą nowe zatrudnienie. Oferty pracy pojawiające się w lokalnych gazetach czy na portalach internetowych to kolejne możliwości dla osób szukających pracy. Obecnie w mieście nie ma większych problemów z objęciem etatu. To szczególnie ważne po ostatnim dość trudnym dla całego kraju okresie kryzysu.