Krzysztof Sędzikowski prezesem Pesy, ma poszukać dla spólki inwestora

Zastępca Naczelnego

Krzysztof Sędzikowski został wybrany w środę przez radę nadzorczą bydgoskiej Pesy na nowego prezesa spółki. Jego zadaniem będzie pozyskanie inwestora oraz restrukturyzacja spółki – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.W przeszłości Krzysztof Sędzikowski zajmował stanowiska prezesa i wiceprezesa w zarządach takich firm jak KGHM Polska Miedź, Mondi Świecie, CTL Logistics, Boryszew /Impexmetal. W latach 2014-2016 był prezesem Kampanii Węglowej.

Wiceprezesem i dyrektorem finansowym Pesy został Andrzej Juszczyński.

„W najbliższych miesiącach dla przyszłości Pesy kluczowe będą wdrożenie procesu restrukturyzacji i negocjacje z inwestorami. Stąd właśnie decyzja o wzmocnieniu zarządu firmy o menedżerów z ogromnym doświadczeniem w restrukturyzacji i stabilizacji dużych przedsiębiorstw” – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Ireneusz Sitarski, cytowany w komunikacie.

O zmianach na stanowisku prezesa Pesy media spekulowały od połowy listopada, gdy Pesa podpisała z konsorcjum banków umowę kredytową wartą 200 mln zł.

W drugiej połowie listopada zarząd notowanego na giełdzie Newagu podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych związanych z procesami konsolidacyjnymi sektora produkcji taboru kolejowego w Europie. W ramach przeglądu spółka zamierza prowadzić rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju, który z kolei rozważa udzielenie wsparcia dla Pesy. Wywołało to spekulacje o możliwym powiązaniu kapitałowym pomiędzy Newagiem i Pesą. (PAP Biznes)

pr, oprac. w.s

Komentarze są zamknięte