Adam Bielan: wkrótce informacje o kolejnych transferach do klubu PiS

Zastępca Naczelnego

Wkrótce będą informacje o kolejnych przejściach parlamentarzystów opozycji do klubu Prawa i Sprawiedliwości – zapowiedział w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan.Bielan był pytany w środę w TVP Info, czy liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer ma szansę stać się „główną twarzą opozycji”. „Myślę, że obserwujemy kolejne kłótnie w kolejnej partii opozycyjnej. Wielka kłótnia w Nowoczesnej o stanowisko dla Ryszarda Petru, wielkie kłótnie w Platformie Obywatelskiej, którą opuścili kolejni politycy: tuż przed świętami dwóch senatorów PO dołączyło do naszego klubu w Senacie” – zauważył wicemarszałek.

„Wcześniej straty, które ponosił PSL w klubie parlamentarnym. Jedyny senator, który wszedł do Senatu przeszedł do naszego klubu, jedna posłanka Andżelika Możdżanowska odeszła z PSL i przeszła do nas. A to nie koniec transferów” – podkreślił wicemarszałek Senatu.

Według Bielana sytuacja ta jest wynikiem niskiego społecznego poparcia dla opozycji. „Ale oczywiście grzechem pierworodnym była taktyka, którą przyjęła najpierw Platforma, a później na jej wzór także Nowoczesna – opozycji totalnej, potępiającej wszystko w czambuł, na przykład na początku potępiająca program 500+” – zaznaczył polityk.

Pytany, kto jeszcze z partii opozycyjnych przejdzie do klubu PiS Bielan powiedział, że nie może tego ujawnić. „Te informacje wkrótce” – zapowiedział.

Bielan był też pytany, kiedy opinia publiczna pozna kandydatów PiS na prezydentów największych miast. „Gdy tylko zakończymy kwestię rekonstrukcji (rządu) rozpoczniemy negocjacje, rozmowy wewnętrzne na temat list w wyborach samorządowych i oczywiście na temat kandydatów w największych miastach w wyborach na prezydenta” – powiedział wicemarszałek.(PAP)

Marzena Kozłowska, oprac. w.s

Komentarze są zamknięte