Miło nam poinformować Państwa, że Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha głosami Szprotawian został uhonorowany Laurem Społecznego Zaufania – certyfikatem nadawanym przez Instytut Badań Marki. To „niezwykle cenne wyróżnienie”, bowiem przyznawane jest wyłącznie na wniosek klientów i konsumentów.– Pragnę podziękować przede wszystkim tym, którzy we mnie wierzą i wspierają moje działania. Obejmując funkcję Burmistrza Szprotawy wiedziałem, że tylko ciężką pracą Szprotawa może osiągnąć zadawalający poziom zrównoważonego rozwoju.
Dzisiaj z pełną odpowiealnością mogę powiedzieć, że tak się stało. Doprowadziłem do ulokowania pierwszych inwestorów na terenach gospodarczych gminy. Prace budowlane ruszyły, więc Szprotawa już dziś może poszczycić się nowymi firmami: Nord Systemy Napędowe Sp. z o.o, która uruchomi fabrykę silników oraz Wiązar-System Sp. J. Rozwadowski & Kołodziej z linią do prefabrykacji budynków drewnianych szkieletowych. Teraz kolejnym wyzwaniem jest osiągnięcie efektu domina. Bowiem im więcej będzie powstawało zakładów w strefie, tym sieć powiązań z lokalnymi przedsiębiorcami będzie coraz szersza i efektywniejsza. To z kolei pociągnie za sobą większe wpływy z podatków, natomiast dla mieszkańców to więcej konkurencyjnych miejsc pracy, wyższe płace. Szanse mamy olbrzymie, bowiem inwestorzy wybierając Szprotawę, jako atut wskazywali panującą przyjazną atmosferę do inwestowania i zaangażowanie lokalnych władz.
Oprócz podejmowanych przeze mnie działań na rzecz tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju i upowszechniania przedsiębiorczości, troszczę się również o rozwój lokalnej społeczności. To dla Was, drodzy Mieszkańcy, remontowany jest dawny budynek klasztoru Magdalenek, w którym powstanie Centrum Aktywności Społecznej. Będzie to miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, integracji i aktywizacji społecznej. Powstaną nowe miejsca pracy. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poprawi estetykę obszaru i infrastruktury technicznej. To także dla Was remontowane są świetlice na terenach wiejskich, stawiane siłownie zewnętrzne oraz organizowane imprezy kulturalno-rozrywkowe.
Jestem jednak świadomy, że niezakończona pozostaje niezwykle istotna dla nas wszystkich sprawa dalszego funkcjonowania składowiska w Kartowicach.Złożyłem wniosek do Marszałka Województwa Lubuskiego o cofnięcie Pozwolenia Zintegrowanego na eksploatację instalacji do składowania odpadów wraz z jej rekultywacją i zabezpieczeniem przed wyciekami. Nie spocznę dopóki nie zostaną wydane właściwe decyzje regulujące działanie składowiska w taki sposób, aby zdrowie i życie mieszkańców Szprotawy i okolic było niezagrożone.
Szanowni Państwo, nagroda Laur Społecznego Zaufania została przyznana mnie, ale dedykuję ją tym wszystkim, którzy wspierali i wspierają moje działania, a także tym z którymi współpracowałem w całym tym okresie. Jeszcze raz dziękuję, że obdarzyliście mnie swoim zaufaniem. Deklaruję Państwu, że nadal będę rzetelnie pracował na rzecz naszej gminy oraz podejmował każde działanie, które choć w najmniejszym stopniu przybliży nas do osiągnięcia stabilnego i efektywnego rozwoju Szprotawy – podsumowuje burmistrz Józef Rubacha.
Nagroda „Laur Społecznego Zaufania” przyznawana jest od 2016 roku dla osób i podmiotów o najwyższej reputacji rynkowej wśród konsumentów i klientów oraz cieszących się szerokim zaufaniem społecznym. Dodajmy, że przez Instytut Badań Marki sp z.o.o. z Sosnowca. Szczerze gratulujemy Panu burmistrzowi. Wczoraj przesłaliśmy jemu pytania w trybie ustawy Prawo Prasowe oraz ustawy o Dostępie do informacji publicznej.
Oto pytania do burmistrza Szprotawyw związku z LAUREM, którym chwali się wszem i wobec:
– Ile Urząd Miasta i Gminy w Szprotawie zapłacił Instytutowi Badań Marki za tzw. LAUR SPOŁECZNEGO ZAUFANIA?
– W jaki sposób zostały zweryfikowane dane z przeprowadzonego badania przez INSTYTUT?
– Czy otrzymali Państwo jakikolwiek wydruk potwierdzający ilość przeprowadzonych rozmów ze Szprotawianami, przez pracowników INSTYTUTU, bo rozumiem, że ankieta została przeprowadzona telefonicznie?
– Jeżeli nie, to proszę o informację, jaką metodą zostało przeprowadzone badanie na podstawie którego, przyznano Panu LAUR SPOŁECZNEGO ZAUFANIA? Moim zdaniem bezwartościowy.
– Czy w przeszłości korzystali Państwo ze szkoleń np. BHP lub innych, organizowanych przez Instytut Badań Marki Sosnowiec lub firmę DMS Consulting z Rybnika? Jeżeli tak, to proszę podać, jakie to były szkolenia oraz jakie państwo otrzymali certyfikaty?
– Czy sprawdzali Państwo w jakikolwiek sposób wiarygodność, uczciwość INSTYTUTU BADAŃ MARKI?
– Czy zdobycie LAURU SPOŁECZNEGO ZAUFANIA było Pańską inicjatywą czy inicjatywą INSTYTUTU BADAŃ MARKI?
Odpowiedź proszę przesłać na mój adres e-mail: [email protected]