Halowe Mistrzostwa Kędzierzyna – Koźla w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych

Autor Obywatelski
Mistrzynie Kędzierzyna-koźla w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Opiekun: Krzysztof Hańcza.

Mistrzynie Kędzierzyna-koźla w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Opiekun: Krzysztof Hańcza.

Dzisiaj redakcja ngopole.pl gościła w nowej hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu. (osiedle Cisowa) Obiekt robi wrażenie. Dość powiedzieć, że zdjęcia swobodnie można robić bez zewnętrznej lampy błyskowej. W finale miejskim w piłce nożnej dziewcząt szkól podstawowych wzięło udział sześć zespołów. Padło sporo bramek.

Oto wyniki gier eliminacyjnych:

Grupa 1

PSP 1 – PSP 19 2:4, PSP 9 – PSP 19 3:0, PSP 1:PSP 19 3:2

Grupa 2

PSP 18 – PSP 5 2:1, PSP 5:PSP 6 3:0, PSP 18 – PSP 6 0:0

Do dalszych gier awansowały zespoły PSP 9 i PSP 1 z grupy pierwszej oraz PSP 5 i PSP 18 z grupy drugiej.

Mecze półfinałowe były bardzo zacięte. Jednakże w pierwszym półfinale podopieczne Krzysztofa Hańczy z PSP 9, będąc  zdecydowanie silniejsze fizycznie „zamęczyły” najsympatyczniejszą drużynę turnieju z PSP 5, której opiekunem była Magdalena Wojcik. Wygrały one pewnie 3:0 a gole zdobywały Oliwia Meinert (najlepsza zawodniczka turnieju) oraz Victoria Kiełbasta (2) .

W drugim półfinale zagrały ekipy PSP 1 i PSP 18. Gospodynie turnieju, pod okiem opiekuna/trenera/dyrektora (niepotrzebne skreślić) Tomasza Radłowskiego bardzo starały się zdobyć gola ale im się to nie udało. Tymczasem zawodniczki Jarosława Szynola z PSP 1 dały się wystrzelać rywalkom, a następnie przystąpiły do skutecznych ataków. W pierwszej połowie trzy z nich zakończyły się golami. Tuż po przerwie padł gola samobójczy na 4:0 i spotkanie było w praktyce rozstrzygnięte. Wynik meczu na 5:0 ustaliła Semiliana Mirga, soczystym strzałem z dalszej odległości.

W rzutach karnych, które rozstrzygały o III miejscu w turnieju 1:0 zwyciężyły podopieczne Tomasza Radłowskiego z PSP 18.

Wielki finał kilkugodzinnych zmagań był popisem jednej aktorki. Chodzi o wspomnianą wcześniej Oliwię Meinert, która popisała się hat-trikiem, a jej zespół z PSP 9 bezapelacyjnie wygrał 3:0, zdobywając po raz kolejny tytuły Mistrzyń Kędzierzyna-Koźla w Halowej Piłce nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Tekst i Foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte