RTS Odra Kędzierzyn-Koźle, KS Sławięcice Kędzierzyn-Koźle: staże trenerskie u pierwszoligowca z Katowic

Autor Obywatelski

Wojciech Prajs ze swoimi podopiecznymi na turnieju w czeskich Petrkovicach.

Wojciech Prajs ze swoimi podopiecznymi na turnieju w czeskich Petrkovicach.

RTS OdraKędzierzyn-Koźle i jej prezes Wojciech Prajs stawiają na dokształcanie oraz zdobywanie wiedzy trenerskiej. Prezes, który jest jednocześnie trenerem najmłodszych piłkarzy Odry Kędzierzyn-Koźle, obecnie bierze udział w stażu trenerskim organizowanym przez pierwszoligowy GKS Katowice. – Pozostali nasi trenerzy, mimo szczerych chęci wzięliby udział w tym stażu, jednakże związani są pracą zawodową i z tego powodu nie mogą brać udziału w zajęciach, które odbywają się w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych w Katowicach – mówił nam Wojciech Prajs. – Tym razem chciałem poznać metody pracy trenerów ligowych, którzy zajmują się drużynami juniorów starszych, juniorów oraz seniorów. Zajęcia prowadzą Adrian Napierała były wieloletni zawodnik GKS-u Katowice i Bartosz Kubisa. Podczas zajęć miałem okazję obserwowania treningu pod kątem gry defensywnej zespołu oraz utrzymywania się przy piłce zawodnika pod wysokim pressingiem. Zajęcia dotyczyły także sposobów wyprowadzania piłki z obrony do szybkiego ataku – relacjonował trener Prajs.
Warto wspomnieć, że w drugim tygodniu stażu do Wojciecha Prajsa dołączył także inny trener z Kędzierzyna-Koźla Mateusz Nurowski (KS Sławięcice Kędzierzyn-Koźle). Obecnie obaj skupiają się na pogłębianiu wiedzy w zakresie nowych metod treningowych w grupie treningowej młodzików i trampkarzy
Nic tylko przyklasnąć naszym trenerom, którzy mimo sporych kosztów, ciągle starają się pogłębiać wiedzę na temat piłki nożnej i nowoczesnych metod treningowych dziecięcych grup treningowych.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte