Opole: więcej autobusów do Wróblina i Czarnowąs

Autor Obywatelski

Wychodząc naprreklama600_2czeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnic Wróblin oraz Czarnowąsy, nie czekając do stycznia 2017 roku, ale już od soboty 1 października 2016 r. Miasto Opole, w porozumieniu z MZK Sp. z.o.o, znacząco zwiększy częstotliwość kursowania autobusów linii nr 10, dzięki czemu poprawi się dostęp do komunikacji miejskiej dla wielu mieszkańców nowych części Opola.W dni robocze częstotliwość kursowania autobusów linii nr 10 do Czarnowąs wzrośnie do 30 minut przez cały dzień. Jednocześnie zwiększona zostanie częstotliwość obsługi dzielnicy Wróblin, umożliwiając osiągnięcie na ulicy Sołtysów (w dni robocze) częstotliwości kursowania co 30 minut w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym.

Modyfikacja rozkładu jazdy dotyczyć będzie również sobót i niedziel, zapewniając obsługę tego rejonu nie rzadziej niż co 60 minut (dotychczas średnio 1 kurs na 2 godziny). Wprowadzone zmiany obejmą także obsługę Czarnowąs w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych i w Nowy Rok.

Wprowadzane zmiany oznaczają uruchomienie w dni robocze szkolne ponad 20 dodatkowych kursów dziennie, a w okresie wakacyjnym aż 30. W sumie, w dniu roboczym, nowy serwis komunikacyjny linii nr 10 w tej części miasta osiągnie poziom niemal 90 kursów. Szczegóły na rozkładach jazdy linii nr 10, a także w serwisach opole.jakdojade.ploraz opole.kiedyprzyjedzie.pl.

Przypominamy ponadto, iż po rozszerzeniu granic Miasta Opola tj. od Nowego Roku 2017, nowych mieszkańców Opola zaczną obowiązywać niższe ceny biletów MZK – taryfa miejska.

MZK Opole, oprac. W.S

Komentarze są zamknięte