Opolski Oktoberfest po raz drugi od 30 września

Autor Obywatelski

Większy namiot to i więewcktkqturbxy9kzmjkmwu1nji1mzkxy2jhmtnhnzu0mjnjzguzowfjys5qcgvnk5udadzna8dnahytbc0dfm0bvjuh2tivchvsc2ntcy9nrefflze0mgixy2zln2ywywm1mmvkyzaxmgq3mdk3ogu4ngjllnbuzwdcaacej rodzajów piwa – już 30 września na opolskim rynku rozpocznie się II Święto Piwa. Miłośnicy tego trunku będą mogli wybrać spośród 50 rodzajów. – To taki opolski Oktoberfest – słyszymy od organizatorów.Poprzednio impreza przyciągnęła sporo opolan. Zainteresowanie było tak duże, że postanowiono wydarzenie powiększyć i to dosłownie. – Namiot, w którym odbędzie się święto, będzie dwukrotnie większy – zapowiada Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji w opolskim ratuszu.

W organizację wydarzenia zaangażowali się po raz drugi opolscy restauratorzy. – Zapewnimy jeszcze większą liczbę piw, tym razem 50 rodzajów. To odpowiedź na uwagi uczestników ubiegłorocznej edycji imprezy, którzy zgłaszali nam ich zbyt mały wybór – tłumaczy Grzegorz Żulewski z pubu RedBike.

Święto rozpocznie się od uroczystego otwarcia przez prezydenta miasta beczki przywiezionej aż z Monachium.

O oprawę muzyczną zadba Siedmioosobowa Orkiestra Biesiadna, zespół Ace Cover Band, Los Cubanitos czy zespół Princess grający covery grupy Queen. Wydarzenie rozpocznie się 30 września i potrwa do drugiego października.

ws

Komentarze są zamknięte