Westerplatte: płomienne przemówienie prezydenta

Autor Obywatelski

Punktualnie o godz. 4:45 pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpoczęły się uroczystości 77. rocznicy wybu_eFktkqTURBXy9lMWM0Y2NmYTcxZWFhMzU3YjEwN2M2MmExMWUzODNmNy5qcGVnk5UDAM0Bl80UjM0LjpMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUucG5nAMIAchu II wojny światowej. W tegorocznych obchodach wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

O godz. 4:45 pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża w Gdańsku trzykrotnie zawyły syreny, które rozpoczęły uroczystości kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. W tym roku, oprócz przedstawicieli władz lokalnych, kombatantów, rodzin westerplatczyków i kilkuset zgromadzonych gdańszczan, pojawili się również przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

Na trybunie honorowej zasiedli prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, a także wielu posłów, senatorów i europosłów. Prezydent wygłosił do zgromadzonych trwające ponad 20 minut, płomienne przemówienie. Przypomniał w nim, że bohaterstwo obrońców Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte dodawało otuchy innym polskim żołnierzom w ich tragicznej walce z niemieckim, a później i radzieckim najeźdźcą.

W.S, foto pap

Komentarze są zamknięte