Honorowe świadczenie ZUS

Autor Obywatelski

Tzw. honorowe śunnamedwiadczenie otrzymują z urzędu, bez składania dodatkowych wniosków, wszyscy, którzy ukończyli 100 lat. Jest ono wypłacane dożywotnio. Chcieliśmy to sprawdzić i…

– Świadczenie to dostają także ci, którzy nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia i dlatego nie pobierają ani emerytury, ani renty – poinformowała PAP rzeczniczka Regionalnego ZUS Województwa Dolnośląskiego Iwona Kowalska.

W przypadku osób, które nigdy nie były zatrudnione, niezbędne jest złożenie wniosku z dokumentem potwierdzającym datę urodzenia. – To konieczne, ponieważ takie osoby nie znajdują się w systemie ZUS – dodała Kowalska. oczywiście „wierzymy”urzędnikom…ale….

Przy okazji okazało się że są pewne kłopoty z kontaktem z poszczególnymi jednostkami ZUS. Np w Kędzierzynie – Koźlu. Gdy zadzwoniliśmy do ZUS odezwała się „ochrona”, która nie potrafiła nas przełączyć do odpowiedniej komórki. Oczywiście zapytałem, że interesują mnie świadczenia dla osób, które ukończyły 100 lat.

Rzeczywiście to prawda to świadczenie przysługuje. Przy okazji staraliśmy się wyjaśnić co to jet CIO. To Centrum Obsługi Talefonicznej ZUS. Ale dodzwonić się tam graniczy z cudem.

W.S

pomie

w.s

Komentarze są zamknięte