PiS rozpoczął zbiórkę na pomniki w Warszawie

Autor Obywatelski

Rozpoczęła się zb3fe0fbd8-ceff-41da-a620-47fd7734036diórka publiczna na budowę pomników: Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Zbiega się ona z kolejną, przypadającą w środę, miesięcznicą katastrofy smoleńskiej.
Od godziny 8 wolontariusze kwestują przed Kościołem Seminaryjnym. O 19.30 rozpocznie się zbiórka przed Archikatedrą św. Jana. Organizatorzy chcą, by pomniki stanęły w 8. rocznicę tragicznego lotu do Smoleńska na Krakowskim Przedmieściu. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na budowę pomników, powołana zostanie też komisja konkursowa.
Posłowie PiS mówili we wtorek, że projekty pomników prezydenta Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej ma wyłonić specjalna komisja konkursowa. Jak mówią przedstawiciele PiS, od tych wyników będzie zależała lokalizacja monumentów, a także ich forma architektoniczna.
Poseł PiS Jacek Sasin nie wykluczył, że na Krakowskim Przedmieściu mógłby powstać tzw. pomnik światła, upamiętniający wszystkie ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Polityk osobiście opowiada się jednak za – jak to określił – „formą figuralną”. W kontekście dokładnej lokalizacji pomników, Jacek Sasin mówił o przestrzeni pomiędzy Kościołem Seminaryjnym a siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa na Krakowskim Przedmieściu.

źródło: IAR

Komentarze są zamknięte