Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie K-K porównywalny z rokiem ubiegłym

Autor Obywatelski

Wiadomo już, jakie kieunnamedrunki nauczania cieszą się największą popularnością wśród absolwentów gimnazjów w powiecie kędzie
rzyńsko-kozielskim.W obu liceach to kierunek biologiczno-chemiczny. W Zespole Szkół nr 1 najchętniej wybierany jest kierunek logistyczny. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na os. Azotów gimnazjaliści postawili na informatykę z rozszerzeniem e-sportowym.

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach najchętniej wybierany był kierunek chemiczny. Natomiast w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej gimnazjaliści postawili na dwa kierunki: technik żeglugi śródlądowej oraz informatyk.

Nabór wciąż trwa i według wstępnych informacji jest porównywalny z rokiem poprzednim, mimo, że zgodnie z przewidywaniami do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie – ze względu na niż demograficznych – miało trafić około 150 uczniów mniej.

Szkołom z powiatu udało się przyciągnąć sporo uczniów z zewnątrz. W I liceum w Koźlu naukę rozpocznie aż 58 absolwentów gimnazjów spoza powiatu. W kozielskim liceum sukcesem zakończył się nabór do klasy siatkarskiej pod patronatem ZAKSY, od nowego roku znajdą się w niej również dziewczęta.

Dokładne dane z podziałem na poszczególne szkoły podamy niebawem.

Adam Lecibil Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Komentarze są zamknięte