Opole, Nysa: są pieniądze na inwestycje sportowe

Autor Obywatelski

strona ministerstwa W Opolu gościł minister Witold Bańka. Na konferencji prasowej poinformował o przyznaniu funduszy z resortu na inwestycje sportowe na Opolszczyźnie.Władze Opola otrzymają 1,5 mln złotych na dokończenie hali widowiskowo-sportowej „Okrąglak”, a władze Nysy trzy miliony na kilka inwestycji w mieście. – Resort sportu i turystyki realizuje dofinansowania w zakresie różnego rodzaju inwestycji w infrastrukturę sportową i hala „Okrąglak”, a także hala w Nysie zostały włączone do inwestycji strategicznych z punktu widzenia polskiego sportu. Przyznaliśmy dodatkowe dofinansowanie w kwocie 1,5 mln złotych na „Okrąglak” i trzy miliony na halę w Nysie – powiedział Witold Bańka.
Minister przyznaje, że nie była to łatwa decyzja. – Na inwestycje strategiczne w tym roku na nowe zadania mieliśmy około 40 milionów złotych, a wniosków wpłynęło na ponad miliard. Ale cieszę się, że „Okrąglak” zostanie zmodernizowany i mam nadzieję, że będzie to hala tętniąca życiem – dodał.
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podkreślił, że „mały, ale dumny region” ma ambicje, by stać się ważnym punktem na sportowej mapie Polski. – Minister Bańka mówił, że jeśli „Okrąglak” i hala w Nysie zostaną ukończone, to będziemy mogli liczyć na jego pomoc w zakresie przyciągania międzynarodowych zawodów wysokiej rangi, bo one będą ważnym elementem promocji miasta i region
u –
mówił Jaki.
Oprac: W.S

Komentarze są zamknięte