„Zaśpiewajmy w Sławięcicach”…

Autor Obywatelski
Zaśpiewajmy...

Zaśpiewajmy…

Pod tym hasłem w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Konkurs Piosenki Polskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół gimnazjalnych z Kędzierzyna-Koźla, Leśnicy, Bierawy, Białej, Krapkowic i Gościęcina

 

Do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów wokalno-instrumentalnych oraz ośmiu solistów. Pierwszą nagrodę przyznano zespołowi „Ich czwórka” z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w Kędzierzynie – Koźlu. Drugie miejsce na równi zdobyły dwa zespoły : zespól „Kreszęndo” z Publicznego Gimnazjum w Leśnicy oraz zespół”FeiM” z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. W drugiej kategorii najlepszym solistą została Natalia Tul z z Publicznego Gimnazjum w Bierawie, drugie miejsce zdobyła Sylwia Strzoda z Publicznego Gimnazjum w Białej, a III – Maciej Wójtowicz z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu.

Profesjonalne jury w składzie dr Izabela Migocz – przewodnicząca jury, mgr Anna Szczędzina – mgr sztuki w zakresie edukacji muzycznej, mgr Agnieszka Hyla – mgr sztuki w zakresie edukacji muzycznej, Dominik Jarocki – dyrygent chóru kameralnego Piu Mosso z Wrocławia, Rafał Pulkowski – właściciel studio nagraniowego 2K oraz Damian Surow – gitarzysta, stwierdziło, iż wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom zdolności i umiejętności muzycznych. Dzięki sponsorom młodzież będzie mogła dalej rozwijać swoje uzdolnienia, poprzez między innymi nagranie własnych utworów  w profesjonalnym studiu oraz koncertu w czasie festynu rodzinnego 14 maja w ZS nr 3 oraz 11 czerwca br.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia i życzymy dalszych sukcesów.Szczególne podziękowania ślemy do sponsorów, gdyż bez ich wsparcia impreza nie mogłaby się odbyć – napisali nauczyciele i dyrekcja ZS nr 3.

Adam Lecybil Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Komentarze są zamknięte