W Opolu w ramach kampanii społecznej „Rodzina ma głos!” przyznano Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Otrzymali go między innymi: Marcin Ociepa – kandydat na Prezydenta Opola, Jacek Chwalenia – kandydat na Burmistrza Nysy, Jerzy Wrębiak – kandydat na Burmistrza Brzegu, Sebastian Baca – kandydat na Wójta Branic. Każdy certyfikowany zobowiązuje się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Lista kandydatów prorodzinnych będzie dostępna na stronie kampanii www.rodzinamaglos.pl.
W Opolu odbyło się jedno z pierwszych spotkań regionalnych kampanii „Rodzina ma głos!”, na którym oficjalnie wręczono pierwsze certyfikaty prorodzinne lokalnym kandydatom, startującym w wyborach samorządowych. Celem tej ogólnopolskiej akcji społecznej jest zachęcenie do świadomego udziału w wyborach i zagłosowania na kandydatów przyjaznych rodzinie. Ponadto Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny chce promować działania samorządowe sprzyjające dobru rodziny. Pomocny w tym ma być Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie, czyli spisane zasady działania, określające prawidłową pracę na rzecz rodziny.
Kto daje Certyfikat?
W ramach akcji „Rodzina ma głos!” lokalni pełnomocnicy poszukują kandydatów, którzy pragną działać zgodnie z wartościami określonymi w Dekalogu. Przyszli samorządowcy, wybrani przez lokalne kapituły, składające się z liderów opinii, otrzymują Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Wspólna praca i bezinteresowne zaangażowanie kapituł i pełnomocników w tej kampanii zagwarantują, że Certyfikaty będą przyznane rzetelnie i z należytą rozwagą. Istotne jest, że po wyborach nastąpi monitorowanie samorządowców z Certyfikatem i ocena ich działań. Oznacza to, że podjęcie zobowiązań, wynikających z Dekalogu, nie jest tylko obietnicą, ale będzie weryfikowane po wyborach.
Jak wspierać rodzinę?
Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem kształtowania wartości i postaw do wychowania dzieci. Z tego powodu, by móc spełniać swoje podstawowe funkcje, powinna mieć odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne. Organizatorzy akcji „Rodzina ma głos!” wskazują prawidłowe z punktu widzenia lokalnych społeczności rozwiązania, jak na przykład dobrze wdrożona karta rodziny czy odpowiednio wykorzystany bon oświatowy.
„Samorząd może realnie wesprzeć rodzinę. To on odpowiada za bezpieczeństwo, edukację, kulturę czy politykę społeczną. Przede wszystkim nie powinien przeszkadzać tylko wspierać rodziców w wypełnianiu ich podstawowej roli, wychowawców i opiekunów swoich dzieci. Może to robić choćby przez odpowiednią organizację szkół, przedszkoli oraz oferty kulturalnej” – mówi Ireneusz Jabłoński, przewodniczący rady programowej Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
„Rodzina ma głos!”
Lista certyfikowanych kandydatów będzie dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl
Ogólnopolska akcja społeczna „Rodzina ma głos!”. Organizatorzy – Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz organizacje i środowiska lokalne z ponad 120 miast – zachęcają wyborców do czynnego udziału w listopadowych wyborach samorządowych i dokonania świadomego wyboru. Promują również, pomocny w ocenie i wyborze właściwych kandydatów, Dekalog Samorządowca przyjaznego rodzinie. Więcej informacji o akcji na stronie www.rodzinamaglos.pl
Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny powstała aby promować, inicjować oraz wspierać działania podkreślające wartość życia i rodziny. Powstała by pracować nad rozwiązaniami, które stworzą przyjazne warunki dla rodzin w wypełnieniu jej naturalnych funkcji, w myśl zasady: rodzina receptą na szczęście. Oficjalna inauguracja działalności Centrum miała miejsce 15 grudnia 2012 roku. http://www.centrumzyciairodziny.org/
|
Rodzina ma głos.I niech tak zostanie.Popierać z całych sił.
Na czele kapituły stoi hochsztapler Ociepa, który wymyślił kolejną fikcję i sam sobie przyznał certyfikat.