Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Autor Obywatelski

Bp Andrzej Czaja z diecezja.opole.pl1. Kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.
W najbliższą sobotę 9 listopada rozpocznie się kolejna edycja kursu dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Msza św. inauguracyjna zostanie odprawiona o godz. 9.45 w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu przy ul. Kard. Kominka 1a. Kolejne terminy zajęć to: 16, 23 i 30 listopada w godz. 9.45-14.00. 8 grudnia o godz. 14.00 przewiduje się uroczyste upoważnienie biskupie do posługi. Jako zgłoszenie wystarczy przekazać kandydatom pismo zawierające skierowanie do uczestnictwa w kursie i świadectwo moralności, które kandydat przywiezie na pierwsze spotkanie.

2. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W niedzielę 10 listopada Kościół w Polsce obchodzić będzie 5. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jako zaproszenie do codziennej wytrwałej modlitwy o pokój na świecie i ustanie prześladowań. Tematem tego dnia będzie Nigeria.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Roku Wiary. Zapowiadana adoracja odbędzie się w katedrze opolskiej w poniedziałek 11 listopada o godz. 17.00. Ksiądz Biskup zachęca do zorganizowania podobnej modlitwy w duchowej łączności z katedrą w kościołach parafialnych diecezji.

4. Spotkania dla duchownych i świeckich animatorów wspólnot Dzieci Maryi.
Diecezjalne Duszpasterstwo Dzieci Maryi zaprasza na doroczne spotkania księży, sióstr i osób świeckich zaangażowanych w duszpasterstwo Dzieci Maryi, które odbędą się: 16 listopada w Winowie i 23 listopada w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

5. Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Strasburgu.
Kolejne 36. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Strasburgu we Francji ( miasto, w którym mieści się Rada Europy, Europejski Trybunał Praw Człowieka i Parlament Europejski).
W dniach od 28 grudnia 2013 do 1 stycznia 2014 roku młodzi pielgrzymi z całej Europy i spoza niej wezmą udział w animowanej przez. wspólnotę ekumeniczną z Taizé Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię. Zapraszamy na to radosne wydarzenie serdecznie młodzież naszej diecezji. Szczegółowe informacje o spotkaniu pod adresem: http://www.taize.fr/pl_article4986.html.
Punkty przygotowań w diecezji opolskiej i odpowiedzialnych za przyjmowanie zgłoszeń znaleźć można na stronie internetowej diecezji opolskiej
Termin zgłoszeń upływa 17 listopada.

Hanna Honisz
Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte