Komorowski: Kościół jest ważnym elementem społeczeństwa

Redaktor Obywatelski3

Komorowski ytPodczas zorganizowanej w Warszawie debaty w ramach „Dziedzińca dialogu” prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że Kościół wraz z jego zasadami jest ważnym elementem społeczeństwa obywatelskiego. „Widzę, więc też wiele źródeł nadziei dla Kościoła katolickiego i dla relacji między wiarą” – powiedział prezydent. 

Zdaniem Komorowskiego, Kościół, który prowadzi papież Franciszek – Kościół ubogi, wraz z jego wrażliwością na cierpienie i otwartość na świat i jego problemy jest niezwykle cennym elementem życia codziennego. Zdaniem prezydenta papież Franciszek jest kontynuatorem drogi Jana Pawła II.

Komorowski dodał również, że problem pedofilii nie jest problemem Kościoła, ale całego społeczeństwa.

Dziedziniec Dialogu, który w piątek rozpoczął się w Warszawie, jest elementem odbywającego się na całym świecie od dwóch lat cyklu spotkań.

tvpinfo, lz

 1. Anonim
  | ID: 2aed2730 | #1

  Coś się „żyrandolowi” pomieszały porządki. Co ma Kościół Katolicki wspólnego z tą nowomową sprzedajnych demo-liberałów? Co to w ogóle znaczy „społeczeństwo obywatelskie”? Nadzieja dla Kościoła w tymże? Toż to fabrykowanie i narzucanie Kościołowi nie dość, ze świeckiej, to całkiem niezrozumiałej (wypowiadanej językiem sloganów) ideologii.

 2. Irena
  | ID: 9e2aeefd | #2

  Panie prezydencie.Wiara katolicka trzyma nas Polaków, szczególnie kobiety przy zyciu. Ale pańskie słowa i czyny ,nie zawsze opierają się na prawdzie. Proszę się poprawic.Bardzo proszę.

 3. z Niemodlina
  | ID: 80c34a55 | #3

  Bronek analfabeta z Ruskiej Budy, TW „Litwin”.

  http://www.youtube.com/watch?v=n3TTVhhofoQ

Komentarze są zamknięte