Ikona Częstochowska czuwa nad nienarodzonymi dziećmi w USA

Redaktor Obywatelski1

MB Częstochowska_Jasna GóraKopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, pielgrzymująca obecnie po USA w ramach peregrynacji w obronie życia „Od Oceanu do Oceanu”, uczestniczyła wraz z amerykańskimi działaczami pro-life w czuwaniu przed jedną z klinik aborcyjnych.  

Wizerunek Czarnej Madonny towarzyszył czuwającym przed kliniką aborcyjną w Germantown w stanie Maryland, w której pracuje specjalista od tzw. późnych aborcji, LeRoy Carhart. 2 lata temu obrońcy życia przynieśli tu 720 białych krzyży, które symbolizowały dzieci nienarodzone – zabite przez 70-letniego aborcjonistę w ciągu jednego roku.

Podczas czuwania z Ikoną Jasnogórska, między 8.00 a 12.00, obrońcom życia udało się odwieść od dokonania aborcji trzy kobiety i ocalić w ten sposób troje dzieci.

Peregrynacja Ikony przez USA i kilka miast Kanady potrwa do 1 listopada 2014 roku. Uroczyste powitanie obrazu nastąpiło w 24 sierpnia br. Pielgrzymka rozpoczęła się od najstarszej parafii katolickiej w Ameryce Północnej na wyspie św. Klemensa, na rzece Potomac w stanie Maryland. Matkę Bożą przewieziono tam motorówką.

Według amerykańskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób w 2005 roku przeprowadzono ponad 820 tysięcy aborcji w USA. Około 2 proc. z nich dotyczyła 21. tygodnia lub późniejszego terminu ciąży. Nie wiadomo dokładnie, ile aborcji przeprowadza się w trzecim trymestrze ciąży. Carhart twierdzi, że sam takich aborcji wykonuje od 75 do 100 rocznie.

SI, KAI, gop

  1. Irena
    | ID: c83e0114 | #1

    Kopia cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskjej, podąża po krainie amerykańskiej i pomaga uchronić dzieci od aborcji. Jest skuteczna.
    Nie wolno dziecka zabijać.Dzisiaj patrze na Polske. Wyludniła się nie tylko z powodu wyjazdu pracą i za chlebem, ale także z powodu nieodpowiedzialności panów i zmuszanie kobiet do aborcji…. To jest grzech ciężki….. „Trzeba promować „Okna Życia” aby ratować niemowlaki..
    Rozumie kobiety,które boja sie porodu.Lekarze położnicy są okrutni dla matek w ciąży i rodzących w szpitalach. Chciałoby się „Rodzić po ludzku” – ale to jest tylko hasło.

Komentarze są zamknięte