Słomka po zatrzymaniu dla NGO: To plucie w twarz milionom Polaków!

Redaktor4

Adam Słomka_Marsz Niepodległości 2012Po ogłoszeniu umorzenia sprawy byłego wiceszefa MSW PRL, gen. SB Władysława Ciastonia w budynku Sądu Rejonowego Warszawa – Mokotów został zatrzymany więzień polityczny III RP, przez dekadę poseł na Sejm RP i lider opozycji antykomunistycznej Adam Słomka.

NGO w Bielsku – Białej udało się z nim porozmawiać zaraz po zwolnieniu.

NGO: Panie pośle jak ocenić dzisiejszą sprawę gen. Władysława Cistonia. Podobno został Pan zatrzymany przez policję. Za co?

Adam Słomka, przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny: To skandal! Po Jaruzelskim, Kani, Kociołku czy Kiszczaku „wymiar sprawiedliwości” III RP ponownie umorzeniem pluje w twarz milionom Polaków, którzy bezpośrednio lub przez aktywność członków swoich rodzin walczyli o niepodległość i wolność. Komunistyczny zbrodniarz Władysław Ciastoń  wpierw odpowiadał przed niezdekomunizowanym sądownictwem za sprawę zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki a dziś na mocy zmowy Okrągłego Stołu został pozostawiony bezkarnym za gestapowskie metody stosowane wobec patriotów z NSZZ „Solidarność” KPN, NZS, FMW, Solidarności Walczącej, których represjonowano według czysto totalitarnych wzorów.  Byłem obserwatorem Rady Europy w czasie procesów demokratyzacyjnych w krajach tzw. Bloku Wschodniego. W zasadzie tylko u nas dyktator Jaruzelski i jego zorganizowana grupa przestępcza  ma „święty spokój”. To jest realizacja sprawiedliwości … 100 lat za Egiptem! Za to zostałem jako domagający się realizacji art. 2 i 19 Konstytucji RP zatrzymany bez podstawy prawnej – dokładnie jak na Białorusi jako oponent takiej hucpy. Szybka publikacja informacji przez NGO i wPolityce.pl spowodowała wycofanie się z pomysłu na zrobienie z więźnia politycznego PRL … przestępcy. Myślę, że moje uwolnienia ma związek z działaniem ministra Biernackiego.

NGO: Minister sprawiedliwości interweniował?

Adam Słomka: Raczej tak. Bo jeśli minister Marek Biernacki dostaje informację medialną, że w sprawie Ciastonia przedawnienie miało niby miejsce i to w 1993 roku … to zdaje sobie sprawę, że przekaz jest następujący: w stanie wojennym represjonowani mieli zgłosić zawiadomienie prokuraturze PRL przeciwko generałowi Służby Bezpieczeństwa. On – zbrodniarz Ciastoń – unika kary, a siedzieć idzie opozycjonista.

NGO: To kolejna smutna sprawa totalitarnych zbrodniarzy, którzy mają się …

Adam Słomka: Jak najlepiej! Minister Biernacki ma instynkt samozachowawczy. Jeśli III RP jest jedynym krajem, który nie skazał totalitarnego dyktatora na jakąkolwiek karę … to wstyd jest na skalę międzynarodową. Nawet w 1986 roku po interwencji w mojej sprawie premier M. Thatcher komunistyczne władze nie szły tak daleko z represjami wobec opozycji politycznej. Teraz dzieci i wnuki postkomunistycznych siepaczy paraliżują i ośmieszają „wymiar sprawiedliwości” i nie oglądają się na nic innego niż informacje i oceny mediów. Moje szybkie uwolnienie to wynik presji i rzetelności przekazu mediów niezależnych od władzy. Na Białorusi czy ostatnio w Moskwie na pikiecie ws. agresji na Czechosłowację powody aresztowania działaczy opozycji nie miały znaczenia. Widać, że moje dzisiejsze zatrzymanie też miało mieć taki charakter. Zamknąć Słomkę i czekać na uzasadnienie. Tyle, że część polityków PO, np. minister Biernacki czy poseł Mężydło nie wpisują się w politykę „koncesjonowanej agresji” ministra Sienkiewicza i raczej nie będą firmować zbliżenia z postkomunistami z SLD, ani „palikotyzacji” Polski. Presja społeczna ma sens, a ci którzy nie stali tam gdzie ZOMO … nie są jak się lansuje mniejszością. My doprowadzimy do sprawiedliwości. Jeśli nie w III RP … to w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu. Albo po nieuniknionym upadku rządu Donalda Tuska.

NGO: Dziękujemy bardzo za wywiad.

Rozmawiał: Jan Akowski, Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

***

Film z zatrzymania A. Słomki po sprawie gen. SB Wł. Ciastonia

 1. | ID: 39118ac8 | #1
 2. Zombi
  | ID: 62a292f3 | #2

  Mam pytanie do p. Słomki, co go podkusiło żeby robić reklamę synkowi UB-eka pławiącego się w spadku po tatusiu i legendując go przez narażanie się na procesie Sokolewicza na aresztowanie. Czyżby Tomaszek nie powiedział jaka jest prawda? Tu można poznać fakty http://www.polonus.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2077. Z pełnym szacunkiem, ale jak działacz niepodległościowy może utożsamiać się z synem swoich oprawców?

 3. Irena
  | ID: db4f5700 | #3

  @ P.Zombi. Ciekawe to Twoje pytanie skierowane do pana Słomki.Ja też się zastanawiałam skąd te” czułości..”

 4. nowy
  | ID: 5711b418 | #4

  Ja mam pytanie: jak to możliwe, że zawsze p. Słomka „pada” na ziemię? Obejrzałem na yt kilka filmów i zawsze twierdzi, ze został pobity, a nigdzie nie ma ciosów. O co chodzi, bo mnie się wydaje, ze jedynie o swoistą autopromocję dla ubogich. Pan Słomka widać żyje z zadym i z takim zamiarem udaje się do sądu.

Komentarze są zamknięte