Poseł Jaki zgłasza projekt obniżenia emertur SB-ckich

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Jaki w SejmieJak informuje „Rzeczpospolita” Solidarna Polska chce obniżyć świadczenia funkcjonariuszy komunistycznych służb. Autor propozycji poseł Patryk Jaki argumentuje, że średnia emerytura funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL wynosi obecnie 4143 zł brutto. Po obniżce proponowanej przez SP dostawaliby oni średnio 1490 złotych.

Patryk Jaki uważa, że 4 tys. złotych emerytury w polskich warunkach jest marzeniem wielu ludzi. – To stanowczo za wysokie świadczenia – argumentuje Jaki. – Zwłaszcza że wielu opozycjonistów, którzy za swoją działalność byli wyrzucani z pracy, dziś klepie biedę, a dranie, którzy ich prześladowali, żyją jak pączki w maśle.

Projekt jak można wyczytać nie ma poparcie w Sejmie.  Niemniej rzecznik Solidarnej Polski przekonuje na łamach dziennika:

Jaki uważa jednak, że niezależnie od tego, czy projekt ma szanse na uchwalenie, to i tak należy doprowadzić do debaty w Sejmie w tej sprawie. – Albo polskie państwo pokaże młodzieży, że za dobre zachowanie obywateli się nagradza, a za złe karze, albo nadal wszystko będzie stało na głowie – argumentuje Jaki.

Więcej o sprawie przeczytasz na www.rp.pl

tk

 1. Pirat
  | ID: 13de343d | #1
 2. Irena
  | ID: 4eea7e7d | #2

  Oj,panie pośle.Śpiesz się powoli,to stare powiedzenie ale nadal aktualne.

 3. Irena
  | ID: 4eea7e7d | #3

  pomyliłam artykuły post 2 dot.przekroczenia szybkosci i odebranie imunitetu.p.Patrykowi.
  Przykre,ale zawinione
  Natomiast nin.tresc dot.obnizenia emerytur SBcji, zapewne i słuszna, bo obliczona nie za uczciwa pracę ale za znęcanie się nad rodakami. Srednia emerytura rodaka to 1500,00zł a SBcji 4500,00zł. Niewielka róznica???

 4. zdziwiony
  | ID: c4d066e8 | #4

  Kluczowe zdanie, to: „Projekt jak można wyczytać nie ma poparcie w Sejmie.” Bez względu na intencje autora artykułu projekt nie przejdzie. Mamy do czynienie tylko i wyłącznie z cynicznym „targetowaniem” młodego Posła.

Komentarze są zamknięte