Uwaga – ceny gazu wzrosną!

Redaktor Obywatelski2

rurociąg gazowy sxcJak podaje dziennik „Fakt” szykowana jest kolejna podwyżka cen gazu w Polsce. Eksperci przewidują, że najbliższej jesieni ceny tego ważnego dla wszystkich surowca mogą wzrosnąć nawet o 5 proc. Co to oznacza, dla zwykłego obywatela? 

Jeżeli ktoś posiada mieszkanie i rocznie płaci średnie 300 zł za gaz, to jego podwyżka powinna wynieść około 15 zł. W gorszej sytuacji są osoby używające gazu do ogrzewania domu, gdyż tu cena może skoczyć nawet o 100 zł.

PGNiG tłumaczy obecną sytuację problemami na rynku i potrzebą modernizacji. Jednak należy pamiętać o podpisanej dawno temu, bardzo niekorzystnej dla Polski umowie z Gazpromem, który narzuca nam najwyższe ceny w Europie.

fakt, lz

 

 1. z Niemodlina
  | ID: 13f4cf66 | #1

  Oczywiście BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ, WSZYSTKIM, wszystkim tym którzy używają gazu. Jest to kolejny sukces Donalda T. i szajki z PO, na całym świecie ceny gazu systematycznie spadają, po rewolucji łupkowej w USA ceny gazu spadły tam o kilkadziesiąt procent, na Wyspach Brytyjskich gaz w tym roku będzie o 30% tańszy i tak jest wszędzie dookoła nas. Na początku tego roku Japończykom udało wydobyć się gaz z hydratów metanu z dna oceanu, specjaliści z branży twierdzą, że będzie to przysłowiowy gwóźdź do trumny dla rosyjskiego Gazpromu, którego upadek już wkrótce przewidują eksperci, nawet Ci rosyjscy.

 2. Irena
  | ID: 134f8b46 | #2

  Tylko pozostało się…. „Cieszyć”.!!!!!!!!!!!!! ….i …. „Chwalić” rządzącą Partie.
  …Partie Miłości – PO….i… pro niemieckiego i prorosyjskiego pana Tuska. !!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte