Nos premiera znowu się wydłużył. Mamy czekać kolejne 4 miesiące z rozbudową Elektrowni Opole

Niezależna Gazeta Obywatelska7

plakat - tak dla elektrowniWe wtorek 13 sierpnia 2013 r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zawarło umowę Kompanią Węglową na dostawy węgla kamiennego, w latach 2018 – 2038. Przedmiotem umowy jest dostawa węgla kamiennego przez Kompanię Węglową na potrzeby bloków 5 i 6 Elektrowni Opole, w przypadku realizacji Zadania Inwestycyjnego Opole II – poinformowało PGE jak donosi portal branżowy cire.pl. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podpisało również 13 sierpnia 2013 r. aneks nr 3 do umowy z Rafako oraz Polimeksem-Mostostalem i Mostostal Warszawa na budowę bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole. Na mocy aneksu warunkiem wydania Polecenia Rozpoczęcia Prac jest uzgodnienie i wdrożenie warunków regulujących relacje pomiędzy Zamawiającym, Generalnym Wykonawcą i/lub Podwykonawcą a PKO Bankiem Polskim, obejmujące m.in. zasady finansowe, warunki i zabezpieczenie płatności, gwarancje wykonania umowy.

Polecenie Rozpoczęcia Prac może zostać wydane nie wcześniej niż 120 dni od daty wystawienia przez zamawiającego powiadomienia o planowanym wystawieniu Polecenia Rozpoczęcia Prac.

Jednocześnie spółka wyjaśnia, że zawarcie Umowy ma na celu ograniczenie niektórych ryzyk związanych z zadaniem inwestycyjnym Opole II.

Czyli teraz budowa ruszy w grudniu po południu!  Premier w czerwcu obiecywał, że w wakacje, a minister gospodarki twierdził że nawet w lipcu. Nos się wydłuża premierowi.

tk

 1. Irena
  | ID: db6ef7a0 | #1

  Zabraknie metra krawieckiego na zmierzenie nosa premierowi.Wiec od 15 sierpnia mamy kosztowna makulature z dokumentacji Elektrowni.
  A kto zlecił i zapłacił tą dokumentacje,kosztorysy,opinie biegłych z zakresu ochrony środowiska,
  procesy sądowe z ekologami.?
  Czy ktoś się przyzna????

 2. z Niemodlina
  | ID: 63a5daba | #3

  Czy znajdzie się dziś jeszcze jakiś leming, który pamięta jak Donald T. obiecywał rozPOczęcie budowy jeszcze w wakacje?? Otóż jest to wątpliwe, leming przeczyta dziś na np. 24opole huraoptymistyczną informacje,że POdpisano już jakiś tam aneks, więc lemingowi taka informacja wystarczy, on ciągle wierzy Donaldowi T. i szajce z PO.

 3. obiekt x
  | ID: e52dfe0b | #4

  A ja wierzę w to, że nawet jak 2 nowe bloki elektrowni staną to z Niemodlina będzie dalej darł swój nazistowski ryj (bo słowo morda jest obraźliwe dla mordy, jakby ją porównać z ryjem z Niemodlina) . Jak chcesz o jutro pójdę pod elektrownię, wykopię kilka łopat ziemi i powiem, że elektrownia ruszyła. A jak nadejdzie nowa władza, to zerwie umowę z wykonawca, wsadzi kilku prezesów do ula, powie, że była afera, a potem ponownie podpisze z tym samy wykonawcą umowę za 2 większą cenę i będę chwalił się super inwestycją (tak jak PiS autostrada A2).

 4. Opolski
  | ID: 5dc6245a | #5

  @obiekt x Jak widać powyżej, w szeregach P- ŁO ogromne zdenerwowanie ;-)

 5. obiekt x
  | ID: edc01a01 | #6

  Jedyną organizacją, do której należę jest komitet rodzicielki w szkole mojej córki, więc jak lubisz jabłka to zrywaj się z jabłonki.

 6. z Niemodlina
  | ID: 63a5daba | #7

  @obiekt x

  :) Widać kogoś zdenerwowałem :) a prawda działa jak czerwona płachta na byka :) Uraziłem leminga, bo zapomniał co płemieł mówił będąc ostatnio w Opolu ?? :)
  A tak POważnie, człowieku nie ośmieszaj się, za Donalda T. i szajki z PO zajmujemy wszystkie miejsca od końca i to już nie w skali europejskiej, ale nawet światowej począwszy od dramatycznie niskiego przyrostu naturalnego kończąc na tzw. przyjaznym systemie podatkowym dla przedsiębiorcy, gdzie POlska znalazła się na 114 miejscu na świecie, wyprzedziły nas Autonomia Palestyńska czy Rwanda!!!!!! Kolejny sukces!! :) Odnośnie autostrady A2, wiesz,że szajka z PO obiecywała,że do euro2012 będzie gotowa do Terespola ?? ;) a jakieś 2 lata temu wyszło na jaw, że do budowy odcinka A2 w okolicach Poznania używano….starych umywalek,sedesów!! BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ ??
  Ja wierzę,że do czasu kiedy powstaną nowe bloki w Opolu ( o ile powstaną, bo za PO miało wiele POwstać, a kończyło się na obiecankach,że wspomnę tylko obwodnice Niemodlina i dziesiątek innych miast ) to Donald T. będzie do tego czasu już siedział w pierdlu wraz z innymi obszczymurkami z PO za przestępstwa i działania na szkodę Państwa Polskiego jakich się dopuścili w ostatnich 6latach.
  Pozdrawia nazista z Niemodlina :) :) :)

Komentarze są zamknięte