Modlitwy, spotkania, dyskusje, koncerty, filmy…

Redaktor Obywatelski2

Święty Krzyż 25.08.2012 (13)Przemysław Babiarz, Marek Nowicki, Tomasz Zubilewicz, Tomasz Terlikowski, Ireneusz Krosny, Mariusz Sokołowski, bp Grzegorz Ryś czy ks. Jacek Stryczek to tylko niektórzy goście tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla (21-27 lipca).

Dla tysiąca młodych ludzi zagrają: Maleo Reggae Rockers, Love Story, Frenchman, Dusza we mgle, Marek Stryszowski & Przyjaciele oraz Fioretti. Na scenie pojawi się również Teatr A. Nie zabraknie też „Kina pod chmurką”.

Na specjalnej stronie FSM-u: www.projektmesjasz.pl pojawiła się sonda z pytaniem o główny powód przyjazdu do Kalwarii na najstarsze tego typu spotkanie w Polsce.

Internauci na pierwszym miejscu wymieniają chęć pogłębienia wiary i pragnienie przemiany.

Dlatego w programie przewidziane są codziennie: konferencje ascetyczne, dyskusje w grupach na tematy wiary i obyczajów, msze św., adoracje Najświętszego Sakramentu czy możliwość spowiedzi i kierownictwa duchowego.

Tegoroczne hasło FSM-u brzmi: „Projekt Mesjasz- Tabor”.

„Tabor według tradycji to miejsce Przemienienia Jezusa Chrystusa. Wielu z nas każdego lata przeżywa na Kalwarii szczególne spotkanie z Bogiem, Jego Łaską i doświadcza największej Miłości. Po każdym FSM-ie słyszymy świadectwa zmiany życia, czasem postrzegania pewnych sytuacji, czasem jakieś relacji z drugim człowiekiem, czasem wraca się do swojego rodzinnego domu, jako ktoś zupełnie inny. Nadszedł, więc czas, żeby dokonać świadomego kroku przemienienia własnej wiary” – tłumaczy ideę hasła o. Piotr Reizner, kustosz Sanktuarium w Kalwarii i szef spotkania.

Jak dojechać, co wziąć ze sobą i odpowiedzi na inne pytania znajdziemy na stronie: www.projektmesjasz.pl

o. Jan Maria Szewek

  1. Irena
    | ID: f2ecc8c3 | #1

    Modlić się ,modlić, nie ustawać w modlitwie. Dziekuje organizatorom. Cel zostanie osiągnięty.Jestem pewna.

  2. Irena
    | ID: f2ecc8c3 | #2

    @NGO. Dzieki za video.Nadal po staremu. Dyrektora PKS-u w Nysie przywieziono ” w teczce” z Wrocławia. Z opinią kiepską Zobaczymy wkrótce efekty rzadzenia Zlikwiduje PKS.

Komentarze są zamknięte