Turniej Rad Dzielnic w Opolu. Zwycięzcą Zakrzów [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Turniej Rad Dzielnic w Opolu (11)15 czerwca br. odbył się zorganizowany przez radę dzielnicy Szczepanowice-Wójtowa Wieś Pierwszy Futbolowy Turniej Dzielnic Opola. Co warte podkreślenia z inicjatywą tą wystąpiła najmłodsza opolska rada dzielnicy. To pokazuje, że wśród radnych dzielnicowych są ludzie aktywni, z pomysłami, którzy chcą poświęcać swój wolny czas na działalność społeczną. Turniej miał na celu popularyzację sportu, ale również integrację mieszkańców dzielnic Opola. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: gry i zabawy sportowe dla dzieci, a także, rozegrany w samo południe, mecz pomiędzy reprezentacją dzielnic Opola, a „media team”, w którym zagrali dziennikarze Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. W tym meczu zwycięstwo odniosła drużyna dziennikarzy, jednak należy pamiętać, że zawodnicy dzielnic wcześniej rozegrali już po kilka meczy. Mecz zakończył się wynikiem 1-3, honorowego gola dla reprezentacji dzielnic strzelił zawodnik ze Szczepanowic-Wójtowej Wsi. Skład drużyny dzielnic wzmocnił Radny Miasta Opola Michał Nowak. Głównym sędzią turnieju był poseł Tomasz Garbowski, a patronat nad wydarzeniem objął wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola Marcin Ociepa.

Drużyny dwóch dzielnic: Bierkowie i Grudzice nie dojechały na turniej. Pozostałe zespoły z zaangażowaniem reprezentowały swoje dzielnice i poszczególne mecze wzbudzały wiele emocji. Już od rozgrywek w fazie grupowej rywalizacja była zacięta, do półfinałów awansowały z grupy A drużyny dzielnic Nowa Wieś Królewska i Grotowice, z grupy B Groszowice i Zakrzów. W finale turnieju spotkały się drużyny dzielnic Zakrzów i Groszowice. Mecz finałowy zakończył się wynikiem bezbramkowym, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z Zakrzowa.

Wyniki meczów: faza grupowa grupa A: Szczepanowice–Wójtowa Wieś – Nowa Wieś Królewska 1-2, Grotowice – Nowa Wieś Królewska 2-3 (choć do przerwy NWK prowadziła 0-3), Grotowice – Szczepanowice-Wójtowa Wieś 4-1, grupa B: Zakrzów – Groszowice 0-1, Zakrzów – Gosławice 3-1, Groszowice – Gosławice 7-1; półfinały: Nowa Wieś Królewska – Zakrzów 2-3, Grotowice – Groszowice 4-4 o zwycięstwie drużyny Groszowic zadecydowały rzuty karne (1-3); mecz o 5 miejsce Szczepanowice-Wójtowa Wieś – Gosławice 5-0, mecz o 3 miejsce Nowa Wieś Królewska – Grotowice 4-4, o zwycięstwie drużyny NWK zadecydowały rzuty karne (3-1), finał Zakrzów – Groszowice 0-0, o zwycięstwie drużyny Zakrzowa zadecydowały rzuty karne (3-1).

Autor: Karina Piechota

  1. Irena
    | ID: ab73a712 | #1

    Gratuluje. Turniej rad dzielnic -pomysłowy.Dzieki za fotorelacje.

Komentarze są zamknięte