Pierwsza modlitwa Anioł Pański papieża Franciszka

Redaktor Obywatelski1

Papież/ fot: Katarzyna Artymiak, Niedziela.pl Bóg nigdy nie zmęczy się tym, by nam przebaczać. Problem w tym, że to nas męczy proszenie Go o przebaczenie – powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym pierwszą modlitwę „Anioł Pański”, jaką odmówił w niedziele południe 17 marca z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.

Tygodnik „Niedziela” relacjonuje przebieg modlitwy:

Na placu św. Piotra, przyległym do nim placu Piusa XII i ulicy Conciliazione prowadzącej do Tybru, zebrało się około 100 tys. wiernych, którzy owacyjnie witali i żegnali Ojca Świętego. Niektórzy przyszli z flagami swoich państw – najwięcej było argentyńskich i polskich

– czytamy na stronie niedziela.pl

Papież modlitwę rozpoczął słowami: Bracia i Siostry, dzień dobry. Potem rozpoczął czytać swoje przemówienie w którym nawiązał do przypadającego na V Niedzielę Wielkiego Postu ewangelicznego opisu spotkania Jezusa z kobietą pochwyconą na cudzołóstwie. Papież przytoczył tu słowa Jezusa:

I ja ciebie nie potępiam. Idź i od tej pory nie grzesz więcej.

– czytamy na niedziela.pl.

Bardzo wiele pięknych słów papieża i ciekawych cytatów z pierwszej modlitwy Anioł Pański papieża Franciszka znajdziemy na stronach tygodnika „Niedziela” .

niedziela, lz

[fot: Katarzyna Artymiak, Niedziela.pl]

  1. Irena
    | ID: dbf31892 | #1

    My musimy prosić Boga o przebaczenie.A nam sie wydaje,ze to zbedne.Pieknie pierwszą modlitwe na Anioł Pański Papiez Franciszek poprowadził.Dzieki.

Komentarze są zamknięte