No jak można było tak cynicznie zabrać biednej Kopaczowej 45 tys. premii? To zupełnie nieludzkie. Ale nie tylko Kopaczowej, przecież wszyscy wicemarszałkowie – a oni są ze wszystkich partii – również tych opozycyjnych – wzięli te skromne ochłapy – po 40 tys. Wicemarszałek z PiS-u, reprezentujący IV Rzeczypospolitą i testament ideowy Lecha Kaczyńskiego Czytaj więcej…
Opolszczyzna królową branży spożywczej? Podobno jest dobrze
1Aktualnie opolski klaster spożywczy jest na etapie spotkań i rozmów z potencjalnymi członkami, ale nie chcemy, by była to inicjatywa typowo odgórna. Zamiast narzucać pewne rozwiązania, idealnie byłoby stworzyć organizację powstałą dla zaspokojenia potrzeb i oczekiwań przedsiębiorstw- mówi wicemarszałek woj. opolskiego. Czytaj więcej…
Bartłomiej Biskup: „To nie Palikot rozdaje karty”
1Podczas rozmowy z portalem informacyjnym stefczyk.info politolog dr Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego analizował szanse „Listy Kwaśniewskiego” oraz kto będzie rozgrywającym polskiej lewicy. Dr Biskup zaznacza: wszystko zależy od Aleksandra Kwaśniewskiego. Czytaj więcej…
Dwa słowa o nowym prezydencie Czech
2Zeman wraca”, ogłaszają Lidové Noviny. Jedenaście lat po odejściu ze stanowiska premiera Milosz Zeman zostaje trzecim prezydentem Czech od czasów aksamitnej rewolucji. 8 marca zwycięzca Karela Schwarzenberga, zdobywca 54,8% głosów, złoży przysięgę. Czytaj więcej…
Sowiecki holocaust
7Było cicho, lasem tylko niekiedy wstrząsał podmuch lodowatego zimna. Drzewa były piękne, wręcz bajkowe – jedynie gdzieniegdzie spomiędzy srebrzystego śniegu zalegającego na gałęziach przebijały się ślady ciemnej kory. Czytaj więcej…
Niemieckie linie OLT bankrutują. Czy to pokłosie upadku w Polsce?
2Niemieckim linią lotniczym OLT Express grozi niewypłacalność, a następnym krokiem będzie złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości- powiedział rzecznik przewoźnika Matthias Burkard. Wszystkie zaplanowane na poniedziałek loty zostały odwołane. Czytaj więcej…
Nagroda Nobla, która szanuje ludzkie życie
1Polecamy wywiad z Natalią López Moratallą, profesor biochemii na Uniwersytecie Navarry, na temat znaczenia nagrody Nobla z medycyny i fizjologii przyznanej niedawno Japończykowi Shinya Yamanace za pionierskie badania nad dorosłymi komórkami macierzystymi. Czytaj więcej…
„Obiektywizm” National Geographic?
4Wczorajsza emisja „światowej premiery” ŚMIERCI PREZYDENTA przez kanał National Geographic w ramach serii „KATASTROFY W PRZESTWORZACH” była spektakularną porażką obiektywizmu. Wielu kolegów „po fachu” zajmie się dogłębnie krytyczną analizą przedstawionej tam wizji katastrofy. Czytaj więcej…
Amerykanie doceniają rtm. Pileckiego
1W związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie odbyła się dyskusja o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który dobrowolnie dał się wysłać do Auschwitz. Jego raporty z obozu wydano właśnie po angielsku. Czytaj więcej…
Czy nie ma granicy bezczelności? – oglądając „światową premierę” filmu National Geographic co chwila zadawałem sobie to pytanie
39Jak można? Jak można? Gdzie jest granica bezczelności? – oglądając „światową premierę” filmu National Geographic co chwila zadawałem sobie te pytania. Niestety, okazuje się, że nie ma żadnej granicy wstydu. Żadnej. Czytaj więcej…
Dziś mija 126. rocznica urodzin Karola Badeckiego, znanego archwisty i bilbliotekarza
1Dr Karol Badecki to polski historyk literatury, bibliotekoznawca, badacz dziejów Lwowa, który urodził się 28 stycznia 1886 roku we Lwowie. Był synem Szymona Tadeusza Badeckiego, urzędnika sądu, praktykanta tabularnego, późniejszego oficjała kancelaryjnego i kierownika registratury Sądu Krajowego we Lwowie Czytaj więcej…