Spore pieniądze dla Opolszczyzny w formie grantów z Fundacji Aktywni w Regionie

Redaktor Obywatelski1

814 tys. zł w formie grantów na 68 projektów m.in. z zakresu kultury i sportu przekazała w ub. r. stowarzyszeniom i samorządom Fundacja Aktywni w Regionie Grupy Górażdże. W środę Fundacja podsumowała swoją zeszłoroczną działalność.

W ramach działań charytatywnych wsparcie otrzymała Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

Dostaliśmy 50 tysięcy złotych, które przeznaczymy na wyposażenie gabinetów terapeutycznych – psychologicznych i logopedycznych – w budowanym właśnie za 5,2 mln zł Ośrodku Wczesnej Interwencji

– wyliczył Kazimierz Jednoróg, który wraz z żoną od lat prowadzi Fundację Dom.

Granty otrzymały także mniejsze inicjatywy. Przykładowo – wśród projektów promujących region, które otrzymały wsparcie, znalazła się książka kulinarna „Opolszczyzna w wielu smakach” pod redakcją ks. Andrzeja Hanicha, opisująca 2200 wypróbowanych przepisów z regionu.

Fundacja „Aktywni w Regionie” wspierała też w ubiegłym roku opolskich sportowców. Pieniądze w ramach grantów przeznaczano na rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, zakup sprzętu czy finansowanie zgrupowań.

Łącznie granty otrzymało 16 klubów i organizacji. Pieniądze ze wsparcia Fundacji przeznaczono na rozwój karier opolskich talentów: zapaśnika Patryka Dworczaka z LKS +Orzeł+ Namysłów, Radosława Kłeczka, lekkoatlety z Gogolina, płotkarki Katarzyny Siewruk z UKS Opole czy kolarza Tobiasza Lisa z LKS Ziemia Opolska

– wyliczyła Małgorzata Dąbrowska z Fundacji Aktywni.

W sumie w ramach dwóch naborów przeprowadzonych w 2012 roku do Fundacji wpłynęło 370 wniosków na łączną kwotę 11 mln zł. Najwięcej – 265 tys. zł – przeznaczono na dofinansowanie sportu, 200 tys. zł – na ochronę zdrowia a 161 tys. zł na rozwój i promocję regionu.

Fundacja „Aktywni w Regionie” powstała na początku 2012 r. Jej założycielami są trzy spółki wchodzące w skład Grupy Górażdże: Górażdże Cement SA, Górażdże Kruszywa sp. z o.o. i Górażdże Beton

Sp. o.o. Jej celem jest stałe wspieranie lokalnych społeczności i mieszkańców miast i gmin, na terenie których prowadzą działalność spółki Grupy Górażdże – ze szczególnym uwzględnieniem woj. opolskiego i gmin sąsiadujących z Górażdże Cement SA.

PAP, lz

  1. | ID: 9e3fcc55 | #1

    Grant to” łatwy” pieniądz.Tym bardziej zobowiązuje do rzetelności i przejrzystosci w podejmowanych zadaniach.Ale raczej nie należy go przejadać, tylko inwestować.A już zyski można częściowo skonsumować!

Komentarze są zamknięte