USA: 55 mln dzieci pozbawiono życia

Redaktor Obywatelski1

Amerykanie obchodzą smutną rocznicę. Przed 40 laty Sąd Najwyższy USA zalegalizował aborcję. W konsekwencji 55 mln dzieci odebrano życie. Skala tego zjawiska jest przerażająca – czytamy w oświadczeniu amerykańskiego episkopatu.

Biskupi apelują, by dzisiejszą rocznicę przeżywać w atmosferze zadumy, modlitwy i pokuty. Przypominają, że tylko miłość, która troszczy się o najsłabszych, jest w stanie przezwyciężyć kulturę śmierci. Dlatego zachęcają do troski także tych, którzy targnęli się na życie nienarodzonych. Zło aborcji powoduje niewyobrażalny ból. Jednak Jezus daje nam uzdrowienie i odnowę. On nie chce nas potępić, ale uwolnić od brzemienia zła, którego się dopuściliśmy – zapewniają biskupi.

Amerykański episkopat ma nadzieję, że ustawiczna obrona godności ludzkiego życia doprowadzi w końcu do przemiany społeczeństwa. Ma temu służyć również trwająca w tym tygodniu nowenna modlitwy i pokuty w intencji nienarodzonych. Nasz naród bardzo tej modlitwy potrzebuje – czytamy w oświadczeniu episkopatu.

wpolityce.pl, gepe

  1. | ID: bccaeb1d | #1

    Obawiam sie,ze takie postepowanie wcześniej czy póżniej zemści sie na Ameryce.Bóg dał zycie,które jest cudem. Bezmyślność ludzka powoduje zamęt i czynienie zła.Czy się opamiętają???.Miejmy nadzieje.

Komentarze są zamknięte