Nie żyje Paweł Poliwoda

Redaktor Obywatelski1

Nie żyje Paweł Paliwoda – publicysta „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i „Nowego Państwa”, wcześniej współpracujący z wieloma innymi pismami. Zmarł po długiej chorobie. Miał 50 lat. 

Słynął z ostrego pióra, bezkompromisowości i ogromnej erudycji. Umiał zjednywać sobie ludzi poczuciem humoru, wszechstronnością oraz szeroką wiedzą.

W ostatnich latach był komentatorem, dziennikarzem i publicystą „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Był też członkiem redakcji miesięcznika „Nowe Państwo”.

Wcześniej pisał m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Życiu”, „Ozonie”, „Dzienniku” i „Gościu Niedzielnym”. Prowadził też w TVP program „Ring”.

Z wykształcenia był historykiem filozofii.

Rodzinie i bliskim Pawła składamy wyrazy najszczerszego żalu i współczucia.

Tomasz Sakiewicz o Pawle:

Zmarł nasz kolega Paweł Paliwoda. Śmierć przerwała jego walkę o zachowanie godności w warunkach III RP, której nie mógł zaakceptować i która jego zaakceptować nie chciała. Wielkie pióro, wspaniały publicysta, analityk i filozof. Przejęty chrześcijańskim sposobem widzenia świata, ostro oceniający rzeczywistość. Prywatnie ciepły i wrażliwy. W ostatnich latach życia związał się z „Gazetą Polską”. Jego teksty z pogranicza polityki, cywilizacji i kultury stały się ważnym elementem publicystyki tygodnika, „Gazety Polskiej Codziennie” i „Nowego Państwa”. Zawsze wierny swoim poglądom i temu, w co wierzył. Krystalicznie uczciwy. W tym roku skończyłby pięćdziesiąt lat. Polska straciła kolejny wybitny umysł i niepokornego publicystę.

– oświadczył redaktor naczelny Gazety Polskiej.

Panie święć nad jego duszą

 

oprac: ŁŻ

za: niezalezna.pl

  1. | ID: 248e9f5c | #1

    Smutne ale prawdziwe.Pomódlmy się.Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.Niech odpoczywa w pokoju z Tobą Panem aż na wieki wieków Amen.

Komentarze są zamknięte