NGO Flash: Będzie nowa telewizja, to pewne! LOT ma wielki problem

Redaktor Obywatelski1

Putin drwi z Unii Europejskiej, To już pewne, będzie nowa telewizja, zepsuł się kolejny Dreamliner! Kto zainwestuje w tygodnik Lisieckiego? Co wydarzyło się w Opolu? Prognoza pogody aż do Wigilii! 

Szczyt Unia-Rosja

Co tu dużo pisać: Putin drwi z europejskich przywódców, chce zniesienia wiz dla Rosjan a sprawa wraku jest na ostatnim planie.

To już pewne! Powstanie Telewizja Republika 

Potwierdziły się pierwsze doniesienia – Tomasz Sakiewicz i Bronisław Wildstein tworzą nową stację. Telewizja Republika zacznie nadawać wiosną, będzie całodobową stacją informacyjną, by ją oglądać trzeba będzie wykupić specjalny abonament.

Telewizja ma być dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych i w internecie; dostęp do telewizji będzie możliwy po opłaceniu abonamentu. Chyba każdy nieuprzedzony obserwator naszej sceny medialnej może skonstatować, że główny przekaz medialny jest bardzo jednorodny, żeby nie powiedzieć: jednolity” – powiedział na konferencji Wildstein. Zaznaczył, że Telewizja Republika będzie tworzyć alternatywę dla dominującego przekazu. Wyjaśniając nazwę, powiedział, że tworzący telewizję są republikanami.

Telewizja ma nadawać całą dobę. Oprócz serwisów informacyjnych i publicystyki znajdą się w niej także m.in. magazyny śledcze, kulturalne, historyczne. To będzie telewizja interaktywna, będziemy odpowiadać na potrzeby, wyzwania chwili i na oczekiwania odbiorców – powiedział Wildstein. Wśród założycieli i twórców telewizji są: Tomasz Sakiewicz (wiceprezes ds. marketingu i rynku abonenckiego), Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz (dyr. artystyczny), Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Katarzyna Gójska-Hejke.

Wydawca „Wprost” ma zainwestować w nowy tygodnik

Ma to być nowy Tygodnik Lisieckiego, zapowiadany już od 12 grudnia. Pierwsze wydanie ma ukazać się w kioskach 1 marka 2013 roku.

Padł drugi Dreamliner… 

LOT ma gigantycznego pecha. Nie dość, że firma jest na krawędzi bankructwa, to jeszcze kupiła buble. Drugi Dreamliner też nie lata – został uziemiony przez usterkę techniczną. Z powodu usterki drugi samolot Boeing 787 Dreamliner, należący do PLL LOT, nie odleciał w piątek po południu z Warszawy do Wiednia – poinformował PAP rzecznik spółki Marek Kłuciński. Zamiast niego poleci Boeing 737. Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT o numerach rejestracyjnych SP – LRB na warszawskim lotnisku wylądował w piątek po godz. 15. Maszyna przyleciała z fabryki Boeinga z Everett w USA.

Ruch Palikota ma europosła

Marek Siwiec zdecydował się na współpracę z partią. Choć nie wstąpił do ugrupowania, ma reprezentować RP w Europarlamencie i budować tam podwaliny nowej frakcji lewicowej. Na początku lutego ma dojść do rozmowy Marka Siwca i Janusza Palikota z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

Premier Włoch podał się do dymisji. Wykonał zadanie.

Mario Monti złożył swoją rezygnację na ręce prezydenta Giorgio Napolitano w piątek, gdy Izba Deputowanych przyjęła ustawę budżetową przygotowaną przez jego gabinet.

Małgorzata Szmajdzińska u Piaseckiego: 

Małgorzata Szmajdzińska, wdowa po Jerzym Szmajdzińskim, wypowiedziała się w rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF FM na temat działań prokuratury w śledztwie smoleńskim. – Mam coraz więcej zastrzeżeń do pracy prokuratury.

Minister Pracy:

Minister pracy czarno widzi przyszłość. Władysław Kosiniak-Kamysz przewiduje, że stopa bezrobocia na koniec grudnia tego roku przekroczy 13 proc…

Radio Opole: Wielka Wigilia dla potrzebujących

Przygotowania do Wigilii dla Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących są już na ukończeniu. W hali widowiskowo-sportowej Okrąglak w Opolu ustawiono już stoły, przy których w sobotę (22.12) wigilijną kolację zje ponad 1400 osób. – Każdy z naszych gości otrzyma również paczkę świąteczną – mówi organizator Artur Ciechociński ze Stowarzyszenia „Wigilia dla Samotnych i Bezdomnych”.

Pogoda

Noc w opolu będzie mroźna, temperatura spadnie do -6’C. Jutro słonecznie a temperatura w dzień wyniesie -4 żeby potem w nocy spaść do -7’c. Ciekawie zapowiada się niedziela- w dzień +3′ i możliwy deszcz ze śniegiem a w nocy -4′! Wigilia ma być pochmurna, natomiast temperatura wynieść +4′ w dzień i 0′ w nocy.

oprac: ŁŻ

źródła: Radio Opole, PAP, wp.pl, dziennik.pl 

 

 

  1. Jarek
    | ID: 4caa52de | #1

    Dobrze że będzie Telewizja – oby była umiejscowiona blisko innych TV informacyjnych.

    Dla przykładu : Polsat News – (numer kanału ) 65 , Tvp Info – 66 , Superstacja – 67, TVN 24 -68, TV Republika 69.

    Znając życie POplecznicy POstkomuchów wyrzucą kanał daleko i będzie w towarzystwie TVN Style i innych pierdół.

Komentarze są zamknięte