Przeczytałem dzisiaj bardzo krótki komentarz Piotra Zapotocznego pt. „ Polityka prorodzinna, czyli modny zwrot”, który jest zamieszczony na internetowej stronie GW. Od chwili przeczytania, do teraz zastanawiam się dlaczego autor wystawił na widok publiczny coś takiego… Czytaj więcej…
PRL wiecznie żywy?
4Romuald Szeremietiew ogłosił publicznie, że nie zamierza popełnić samobójstwa. To sytuacja, w której spora grupa polityków odwraca utarty schemat. W rozlicznych filmach widzimy postać stojącą na krawędzi dachu, która ogłasza publiczności, że skoczy … Czytaj więcej…
Sanocki: Me(r)dia III RP
4Mój dobry znajomy prof. Mirosław Dakowski – fizyk, działacz Ruchu JOW prowadzi swoją stronę internetową (zachęcam do zajrzenia), na której prezentuje ocenę różnych zjawisk w III RP. Właśnie prof. Dakowskiemu zawdzięczamy najkrótszą recenzję głównych mediów III RP Czytaj więcej…
Minął dzień na sygnale: 26 czerwca, wtorek
Kędzierzyn-Koźle: Kradli rynny z kościołów
Kędzierzyńscy policjanci zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść miedziane rynny z kościoła. Funkcjonariusze podejrzewają, że to nie jedyna ich kradzież. Grozi im do 5 lat więzienia. Czytaj więcej…
Polskie dzieci mają być Niemcami! Zapowiada się precedens
10Uwaga na naciągaczy w Opolu!
Naciągacze wybierają sobie dowolnego przechodnia, najczęściej są to osoby starsze, bądź wyglądające na przyjezdne. Wówczas podchodzą do wybrańca i przedstawiając się pytają o drogę, autobus do centrum handlowego „Karolinka” etc. Czytaj więcej…
Nasz temat: Czy wszystko wiemy o chlebie?
2Czy jest bardziej podstawowy produkt tzw. pierwszej potrzeby niż chleb? Nie ma. Nawet modne dziś diety cud, które odradzają spożywanie pieczywa nie są w stanie wyprzeć z naszej kultury i przyzwyczajeń chleba. Czytaj więcej…
Semka: „widać jak bardzo propaganda przeciwstawiania tej ziemi Polsce jest płytką ideologią”
2Autonomistom nie udało się narzucić swojej narracji o powrocie Śląska do Polski w 1922 roku – ocenia obchody 90. rocznicy powrotu Śląska do macierzy Piotr Semka. Czytaj więcej…
Śląski Katyń – część druga
Latem 1946 roku w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego (WUBP) w Katowicach odbyło się ściśle tajne spotkanie. Uczestniczyło w nim co najmniej 70 specjalnie dobranych i zaufanych funkcjonariuszy UB. Czytaj więcej…