Musi nastąpić radykalna zmiana, Ratujmy naszą Polskę, zlikwidujmy III RP!

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Czy w państwie demokratycznym konieczne byłoby „głodowanie w obronie historii”? albo gdyby instrumenty demokratyczne działały jak należy – czy dwa miliony podpisów pod wnioskiem o referendum zostałyby wrzucone przez posłów do kosza?

A te setki tysięcy ludzi manifestujących na ulicach w obronie telewizji Trwam? Czy to objaw demokracji i praworządności? To że ktoś nie słucha Radia Maryja czy się nawet nie zgadza z linia programową tej rozgłośni, to nie znaczy, że grupa kilku milionów Polaków ma zostać pozbawiona możliwości korzystania z tej rozgłośni. Doprawdy wolność i demokracja nie na tym polegają!

No a co z „zielona wyspą” gospodarczej szczęśliwości. Rozwijamy się podobno jak cholera, a tu z „zielonej wyspy” ucieka kto może. Wyjechało 2 mln młodych Polaków, a kolejny milion jak tylko skończy szkołę to wywieje stąd na zawsze.

To tak się wyjeżdża z kraju, który się rozwija gospodarczo?

Dróg ekspresowych mieli wybudować na Euro 2012 2100 km, zbudowali ledwie 600, podobna klapa nastąpiła przy budowie autostrad.  To tak wygląda państwo dobrze rządzone?

A służba zdrowia i pełzająca zapaść, a sądy i prokuratura, które działają fatalnie i albo osłaniają bandytów i mafie, albo w najlepszym wypadku gnębią porządnego nieustannymi rozprawami. Sprawa, która w Ameryce, Anglii czy RFN trwa tydzień, w III RP trwa kilka lat.

Gdzie nie spojrzeć tam widzę dziadostwo, arogancję władzy, oszustów albo w najlepszym wypadku –  zwykłych gamoni na publicznych funkcjach, którzy po prostu robią wszystko, żeby nie podejmować żadnych decyzji i jakoś tam dotrwać do emerytury.

Nie, stanowczo nie jest to Polska o którą walczyłem ja i  moi przyjaciele z Pierwszej, Wielkiej Solidarności.  Zmarnowano nasz zryw, liderzy – te Bolki, Adamy, Jacki – dorwali się do koryta, po porozumieniu z czerwonymi mafiosami, pourządzali się i dziś krzyczą, żeby protestujących Polaków lać pałami.

Tak wygląda III RP. Nie jest bynajmniej państwem demokratycznym – – zaraz to wykażę – nie jest państwem praworządnym – są na to tysięczne przykłady, a co więcej – widać to już bardzo wyraźnie – to państwo zmierza do społecznej i gospodarczej katastrofy. Pomimo raźnej propagandy sukcesu.

 III RP – państwo niedemokratyczne

Demokracja została złamana na kilka sposobów, bo cała umowa z komunistami w 1989 r. zakładała, że lud zostanie oszukany. Już nie można nas było tak otwarcie brać za mordę, wysyłać bataliony ZOMO, wsadzać do więzień, fachowcy pomyśleli więc o tym jak sprytnie wprowadzić demokrację pozorną. Taką, w której owszem ludzie głosują, ale wyniki i tak są ustawione z góry.

Służy temu z jednej strony partyjna ordynacja wyborcza, która odmawia Polakowi  biernego prawa wyborczego, z drugiej strony zabezpieczenie stanowi władza psot-lewicy nad mediami i całości dopełnia ustawa o finansowaniu partii politycznych. Pisałem an ten  temat i ja i inni publicyści – bez odrzucenia partyjnej ordynacji wyborczej i wprowadzenia wyboru posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych demokracja jest i pozostanie fikcją.

I żadne tam pozorne waśnie między partią rządząca , a opozycja tego faktu nie zmienią.  Opozycja, która nie chce zmiany systemu wyborczego i wprowadzenia JOW, nie chce oddania Polakom rpawa decydowania kto będzie zasiadał w Sejmie. Taka opozycja w istocie podtrzymuje obecny system, a tylko chodzi jej o zastąpienie rządzących na stanowiskach.

Całości dopełnia brak jakiejkolwiek kontroli nad wymiarem sprawiedliwości. Pod tym względem sytuacja jest gorsza niż za komuny, bo wtedy sędzia czy prokurator musiał się liczyć z sekretarzem partii. Dziś nie liczy się z nikim, w związku z tym szef mafii ma łatwiejsze zadanie.

Jest jasne, ze na skutek wymienionych wyżej wad ustrojowych państwo – jako reprezentacja nas, Polaków, nas obywateli –  nie działa.  Czego efektem są i upadek gospodarczy, i cywilizacyjny i takie objawy jak np. wprowadzane właśnie zmiany w szkołach średnich dewastujące do reszty system polskiej oświaty. Protesty głodowe o nauczanie historii są tego objawem. Objawem bezradności obywateli wobec rozpadu państwa.

 Ratujmy Polskę, zlikwidujmy III RP!

Wobec tych wszystkich zjawisk zrodziła się obywatelska inicjatywa przeprowadzenia obywatelskiego referendum, w którym Polacy będą mogli odpowiedzieć na istotne pytania o kształt władzy, o kształt naszego państwa. Jest oczywiste, że to akcja niezwykle trudna, ze brak nam środków, ze główne media będą te inicjatywę zamilczać, ale Referendum Obywatelskie trwa, prowadza je wolontariusze w kilkunastu ośrodkach w Polsce. Lublin, Częstochowa, Kraków, Warszawa, Giżycko, Śrem, Nysa, Kędzierzyn, Katowice. Trwa też głosowanie internetowe – informacje  można znaleźć na stronie www.referendumobywatelskie.pl

Jednocześnie trwają akcje protestu w całej Polsce. W ub. czwartek stowarzyszenie „Przeciw bezprawiu Sądów i prokuratur” pikietowały Sąd Okręgowy w Świdnicy, w którym toczył się proces sparaliżowanego człowieka, którego prokuratura wsadziła na kilka miesięcy do więzienia. Byłem tam i wspólnie z członkami Stowarzyszenia z Bielska-Białej i Katowic rozdawaliśmy przy okazji kartki referendalne.

Byłem również we Wrocławiu gdzie wspierałem na duchu głodujących w obronie historii, w Kędzierzynie- Koźlu gdzie organizowaliśmy grupę do prowadzenia referendum.

W sobotę zaś na zaproszenie organizatorów uczestniczyłem w Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim w kongresie założycielskim Obywatelskiej Komisji Edukacji Narodowej. W skład tego ciała weszli tacy ludzie jak np. prof. Jan Żaryn, prof. Andrzej Nowak, prof. Włodzimierz Suleja i wielu innych – naukowców, działaczy obywatelskich z całej Polski.

W przyszłym tygodniu – jak Opatrzność pozwoli ruszam dalej w Polskę. Nie możemy milczeć, siedzieć przed telewizorem i udawać, że wszystko jest jakoś tam.  Musimy bronić naszego kraju. Nigdy się nie pogodzę z tym dziadostwem, które zalało Polskę – co widać zwłaszcza w ostatnich latach. Myślę, że nie jestem sam, że jest nas wielu. Może jeszcze jesteśmy w rozproszeniu, jeszcze nie rozumiemy grozy sytuacji. Ale ja i wielu patriotów z różnych miast, z różnych części Polski dostrzega i rozumie, że w III RP nie ma już czym oddychać. Że szubrawcy, drobni grandziarze przy milczeniu i zgodzie  różnych, zadowolonych  z siebie głupków – zniszczą przyszłość NASZEGO kraju.

Nie wolno nam na to pozwolić!

Autor: Janusz Sanocki

  1. | ID: 2371139e | #1

    Nic dodać nic ująć!

  2. | ID: a40550d4 | #2

    p.Ireno można dodać że z Polski od 89r. usiłują nie Polacy tak zwani liberałowie zrobić z Polski Skansen europy. Do mnie dotarło to dopiero po obejrzeniu filmu „Nocna zmiana”
    Dlatego bardzo dziękuje p.Januszowi za tak opisanie tych spraw jakie dzieją się w naszym kraju.
    Szkoda że jako brak mi wiary w skuteczność jego inicjatywy zrobienia referendum mając na uwadze co Pomatoły robią z tymi podpisami – po prostu dają je na przemiał. Moim zdaniem trzeba zwalczać media które kłamią i dezinformują. A jak to zrobić skutecznie to na pewno wie p.Sanocki jako red. nacz. Nowin Nyskich

Komentarze są zamknięte