Rozłam w PiS – komentują dla NGO: Violetta Porowska i Marcin Ociepa

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Violetta Porowska, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola i szefowa Klubu Radnych PiS:

Jak oceniasz decyzję Komitetu Politycznego PiS-u o wykluczeniu z partii europosłów Zbigniewa Ziobro, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego?

Bardzo żałuję, że tak się stało. Łączą mnie z nimi ciepłe, serdeczne stosunki, zwłaszcza z Tadeuszem Cymańskim, z którym pracowałam w zespole ekspertów ds. polityki społecznej. To wielka szkoda.

Czy spodziewałaś się takiej decyzji partii?

Tak. Można się było tego spodziewać. Partia jest jak korporacja, a która korporacja pozwoliłaby sobie, aby jej wewnętrzne sprawy roztrząsać poprzez media? Gdyby Zbigniew Ziobro, który był przecież wiceprezesem partii, nie chciał tego rozłamu, to by tego nie zrobił. Poza tym, to zamieszanie w mediach przykryło to się dzieje w Platformie i odwróciło uwagę mediów od ważnych spraw gospodarczych.

Czyli według Ciebie to było celowe działanie?

Oczywiście, minister Ziobro jest zbyt wytrawnym graczem i politykiem. Tutaj nie ma przypadków. Sądzę, że Zbigniew Ziobro założy własną partię. Oczywiście życzę mu sukcesu ale nie wierzę w powodzenie tego przedsięwzięcia.

xxx

Zapytany o potencjalną współpracę z „ziobrystami” Marcin Ociepa, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola i lider PJN powiedział:

Jestem wstrzemięźliwy w komentowaniu, choćby z tego powodu, że wykluczeni z PiS zamierzają się odwoływać od decyzji Komitetu Politycznego partii. Muszą najpierw z PiS-u odejść. Oczywiste dla mnie jest, że chcą założyć własną partię. Tylko nie wiem nic o jej założeniach, o programie, który jest dla mnie ważny. Poza tym, z tego co w mediach mówił Zbigniew Ziobro nie wynika dokładnie czego chce. Raz słyszałem, że myśli o partii narodowej, a innym razem mówił o partii bardziej centrowej. Dlatego nie znam nawet ewentualnej koncepcji nowej partii.

Moim zdaniem, diagnoza, którą postawił Ziobro na temat PiS jest trafna, zresztą przecież sam PJN je postawił. Obecnie jest wiele wartościowych osób poza PiS-em. Stąd uważam, że warto rozmawiać.

Oprac. Tomasz Kwiatek

 1. | ID: 870a1ac6 | #1
 2. Anonim
  | ID: 870a1ac6 | #2

  A więc odchodzi z PiSu, ciekawe czy by został posłem gdyby nie szyld partii

 3. Majster
  | ID: b251d968 | #3

  Swoja droga kobiety do polityki sie nie nadaja – przyklad wyzej

 4. | ID: a1af951f | #4

  Szkoda, że tak się stało.

Komentarze są zamknięte