Archiwum

Archiwum dla 17/10/2011

Szkoda abonamentu na żenujący poziom dziennikarstwa u Lisa

Niezależna Gazeta Obywatelska 1

Studenci dziennikarstwa powinni nagrać ten program i analizować godzinami: tak właśnie wygląda coś, co kompletnie nie ma sensu i jest po prostu telewizyjnym maglem. Ale zapis przyda się także księżom biskupom, jeśli analizują, a powinni, falę antykościelnej propagandy zalewającej nasze media.

Ale zanim przejdziemy do opisu programu Tomasza Lisa na temat obecności krzyża w Sejmie, jedno konieczne zastrzeżenie: tym razem nie prowadził tej audycji sam. Czytaj więcej…

„Andzia i jej rak nieborak” – nasz nowy cykl: kobiety ze stali

Niezależna Gazeta Obywatelska 1

Historia, którą Państwu przedstawiam jest pierwszą z całej serii artykułów o kobietach ze stali. Kobietach niesamowitych.

Na wstępie pragnę rzec, że chciałabym aby ten artykuł był hołdem dla jego bohaterki. Dla Ani, która opuściła nas kilka dni temu.

Życie Ani, jej walka, siła i niezłomność, a z drugiej strony wrażliwość i delikatność powinny być przepisem na to jak żyć. Czytaj więcej…

Sanocki: „demokracja obsuwa się gwałtownie z okolic głowy (i rozumu), na poziom rozporka”

Niezależna Gazeta Obywatelska 7

Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki! A niektóre to fajne baby „(…) i uciął mu co trzeba, a głowę przede wszystkim” pisze Andrzej Waligórski w Balladzie o straszliwej rzezi.

Kiedy notowania „Ruchu Palikota” przekroczyły sejmowy próg, przypuszczaliśmy, że jedynym „rozporkowym posłem” z tej formacji będzie niejaki Robert Biedroń, aktywista ruchu gejowskiego. Czytaj więcej…

O. Ludwik Mycielski – Ordo et Pax – Wędrówka ku jedności

Niezależna Gazeta Obywatelska

Jego opowieść o poszukiwaniu, pośród mroków okupacji marksistowskiej, odpowiedzi na pytanie: „Jaka jest Twoja wola, Panie?”, jest „pełna niespodzianek,” tak jak sam opowiadający, Ojciec Ludwik Mycielski, założyciel benedyktyńskiego klasztoru w Biskupowie (między Nysą a Prudnikiem). Obecnie monastyczna wspólnota, zainicjowana przez niego, świętuje 25-lecie swego istnienia.

Opowieść O. Ludwika o jego wędrowaniu ku chrześcijańskiej jedności rozłożona jest na cztery tomy. Czytaj więcej…

Palikot ma poglądy gorsze od Lenina

Niezależna Gazeta Obywatelska 1

Janusz Palikot złoży dziś wniosek do marszałka Sejmu RP w sprawie zdjęcia Krzyża w sali plenarnej obrad. Konfederacja nie wkracza w poglądy religijne uznając je za prywatną sferę życia każdego człowieka. Jednak Kościół jest jednak ważnym, o ile nie najważniejszym elementem polskiej tradycji. 

Januszowi Palikotowi, tow. posłowi Leszkowi Millerowi, tow. rzecznikowi Jerzemu Urbanowi i im podobnym przypominam wytyczne Włodzimierza Ilicza Lenina, cyt.: Czytaj więcej…

Trzeci mandat dla PiS nie był zagrożony jak twierdzi Korzeniowski

Niezależna Gazeta Obywatelska 1

Poseł Leszek Korzeniowski (PO) powiedział, że gdyby 300 wyborów więcej zagłosowało 9 października na Platformę Obywatelską, to partia uzyskałaby 7, a nie 6 mandatów z Opolszczyzny. Jak twierdzi o mandat walczyli Łukasz Tusk z PO i Patryk Jaki z PiS. Początkowo dałem wiarę wytrawnemu, doświadczonemu posłowi, tym bardziej, że lokalne media z tym oświadczeniem nie polemizowały. Zrobiłem prosty eksperyment Czytaj więcej…

Kartka z kalendarza: dziś mija 162. rocznica śmierci Fryderyka Chopina

Niezależna Gazeta Obywatelska

Fryderyk Chopin urodził się 22 lutego lub 1 marca 1810 r. we wsi Żelazowa Wola koło Sochaczewa na Mazowszu w rodzinie o korzeniach polsko-francuskich. Jest najwybitniejszym polskim kompozytorem i pianistom, przedstawicielem muzyki okresu romantyzmu, nazywanym poetą fortepianu. Jego sztuka wywodziła się z polskich tradycji muzycznych, ale jej korzenie sięgały dzieł największych europejskich mistrzów. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków. Czytaj więcej…