Archiwum

Archiwum dla 21/06/2011

PJN na siłę obywatelski

Niezależna Gazeta Obywatelska 18

Stowarzyszenie Horyzonty, któremu prezesuje dzielnie i hucznie radny miejski i oczywiście tu podkreślić trzeba, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Opola Marcin Ociepa (PJN) namawia do rewolucji obywatelskiej. Ma ona nosić kolor fuksji (logo PJN), jak każda rewolucja, kolor oryginalny. Tylko czy obywatele na prawdę tego chcą? Czytaj więcej…

Objawienia maryjne w Medjugorie mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników

Niezależna Gazeta Obywatelska 26

24 czerwca mija 30. rocznica tzw. Objawień w Medjugorie. Biskupi Mostaru i Konferencja Episkopatu Jugosławii na podstawie prac dwu kolejnych komisji (złożonych z duchownych, teologów i psychiatrów) zakazała pielgrzymek i wszelkich innych religijnych wyjazdów do Medjugorie, zakazała propagowania zjawisk i publikacji na ich temat, uznała że nie mamy dowodów na nadprzyrodzony charakter zjawisk. Czytaj więcej…

Zjawisko ekspropriacji na przykładzie Zgrupowania Oddziałów Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flame „Bartka”

Niezależna Gazeta Obywatelska 2

W poniższym artykule zamierzam przedstawić zjawisko, które w okresie pokoju, w czasie funkcjonowania niezawisłej państwowości i jej całego aparatu zapewniającego ład i porządek można śmiało nazwać bandytyzmem, jednak w czasie chaosu spowodowanego upadkiem instytucji państwowych, gdy najwyższą władzę sprawują obce czynniki krępujące i zwalczające wszelkie przejawy niezawisłości w postaci okupanta, wówczas zjawisko to określa się mianem ekspropriacji. Czytaj więcej…

Wyborcy nie mają zaufania do młodych kandydatów i kobiet-wójtów, wynika z raportu FRDL. Mimo to, zdaniem Fundacji, demokracja lokalna ma się w Polsce dobrze

Niezależna Gazeta Obywatelska

Z raportu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej „Co nam powiedziały wybory samorządowe w 2010 roku, w 20 lat od wprowadzenia reformy samorządowej? Sukces? Porażka? Normalność?” wynika m.in., że wśród wyborców rozpowszechniona jest opinia o celowości sprawowania władzy co najmniej przez dwie kadencje. Tezę potwierdziły wyniki ostatnich wyborów samorządowych, w których na kolejną kadencję wybrano ponownie 72% wójtów, 68% burmistrzów Czytaj więcej…