Obywatelska wygrana z TVN, która ma zapłacić 300 tyś. zł

Niezależna Gazeta Obywatelska

Stowarzyszenie Twoja Sprawa z satysfakcją odnotowuje nałożenie kary 300 tysięcy złotych na nadawcę programu „Rozmowy w toku”. Kara nałożona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji jest bezpośrednim skutkiem działań STS i prawie tysiąca konsumentów, którzy włączyli się w akcję Stowarzyszenia. O decyzji KRRiT możesz przeczytać na stronie KRRiT. Jest to jedna z najwyższych kar nałożonych na nadawcę przez ten urząd.

Na początku października 2010 roku, tuż po emisji programu Ewy Drzyzgi na antenie TVN, Stowarzyszenie Twoja Sprawa zachęciło konsumentów wspierających działania Stowarzyszenia do masowego składania skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Skargi złożyło blisko tysiąc osób. Kolejne kilkaset maili zostało wysłanych do Przewodniczącego KRRiT, gdy postępowanie w sprawie zaczęło się zbytnio przedłużać. O szczegółach akcji przeczytaj tutaj

W programie, do którego odniosła się KRRiT, a który nosił tytuł „Najlepsza na świecie jest miłość w klozecie” prowadząca program zachęcała młode kobiety do zwierzeń na temat ich przygodnych kontaktów seksualnych – na które decydowały się często pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – a na miejsce tych kontaktów wybierały m.in. piwnicę, windę czy tytułową publiczną toaletę. Kobiety te, w większości bardzo młode, opowiadały o tym bez zażenowania a nawet z dumą, czasem przy aprobacie roześmianej publiczności. Program został wyemitowany o godz. 15.55, czyli w czasie, gdy wiele dzieci wraca już do domu ze szkół i często – pod nieobecność pracujących jeszcze o tej porze rodziców – samodzielnie ogląda telewizję.

O nałożeniu kary poinformowały już portale gazeta.pl, dziennik.pl oraz rp.pl, jak również inne media.

Oprac. TK, źródło: Stowarzyszenie Twoja Sprawa

Komentarze są zamknięte