Przedpremierowy pokaz filmu „Eugenika” w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

We wtorek 8 marca 2011 r. o godz. 17.30 w Domu Katechetycznym przy opolskiej katedrze (pl. Katedralny 2) odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Eugenika w imię postępu”, a także spotkanie z jego reżyserem Grzegorzem Braunem. Organizatorem jest Klub „Polonia Christiana”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Grzegorz Braun (rocznik 1967), to wrocławski reżyser, publicysta, autor i współautor m.in. filmów dokumentalnych: „Wielka ucieczka cenzora”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „TW Bolek”, „Defilada zwycięzców”, „Marsz wyzwolicieli”, „Towarzysz generał”, oraz ponad tuzina filmów z cyklu „Errata do biografii”, który ostatnio zniknął z tzw. ramówki TVP1. Producentem filmu “Eugenika” jest Robert Kaczmarek.

Oprac. TK

  1. | ID: bcbd81bd | #1

    To film na który z pewnością warto pójść ..Osoba autora daje pewność że nie będzie to nic co przypominałoby półprawdy, tak hucznie lansowanej , produkcji Krauzego.
    Słusznie napisała Ksenia Ukleja że czuła niedosyt , że podano niejako półprawdy nie tykając tych autentycznych sprawców tych grudniowych mordów na ludności cywilnej Polski w tym wybrzeża szczecińskiego i gdańskiego w zimie 1970 roku ..

    Odpowiedzialni za tamte mordy bandyci do tej pory chodzą bezkarnie , ba słyszy się tu i ówdzie o próbie dowartościowania tych UB-ko SB-kich oprawców poprzez podwyżkę i tak już horrendalnych uposażeń emerytalnych .

    Te Ścierwa powinny dawno gryźć ziemię …

Komentarze są zamknięte