Nakładem wydawnictwa Antyk Marcin Dybowski ukazały się dwie dwu płytowe publikacje zawierające patriotyczne piosenki Andrzeja Kołakowskiego. Twórczość Kołakowskiego, pomimo stylu wykonania podobnego do Jacka Kaczmarskiego, odbiega treścią i przesłaniem od akceptowanej przez elity politycznie poprawnej poezji śpiewanej. Kołakowski jest bardem patriotycznym, i się swojej tożsamości nie wstydzi.
Dwu płytowa publikacja „Requiem dla poległych” zawiera dwadzieścia jeden najnowszych utworów pieśniarza. Utworów dobrze znanych widzom telewizji Trwam. Kołakowski dzieli się w swej twórczości, z słuchaczami, swoim postrzeganiem zrywów i tragedii narodowych, od powstania styczniowego, przez losy żołnierzy wyklętych, do katastrofy smoleńskiej.
Drugi dwu płytowy album „Ktoś nam zabrał młodzieńcze marzenia” zawiera dwadzieścia sześć utwór starszych, z lat 80. i 90. W swych piosenkach Kołakowski porusza zagadnienia egzystencjalne, przestrzega przed zatraceniem się w świecie współczesnym, przed uleganiem skorumpowanej władzy.
Andrzej Kołakowski urodził się w 1964 roku. Działalność opozycyjną rozpoczął już jako licealista. W drugiej połowie lat 80. działał w Liberalno Demokratycznej Partii Niepodległość. Pisywał do podziemnych czasopism – „Gazety Politycznej”, „Niepodległości”, „Antyku”. Był organizator wielu demonstracji i protestacyjnych głodówek, Zajmował się też kolportażem nielegalnej prasy.
Od 1983 do 1989 studiował na KUL. Po studiach pedagogicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przez 17 lat pracował jako pedagog w ośrodkach wychowawczych i opiekuńczych. Od 2007 jest pracownikiem naukowy w Zakładzie Historii Nauki, Oświaty i Wychowania Uniwersytetu Gdańskiego. Opublikował wiele artykułów w Naszym Dzienników i kilka książek o historii polskiej pedagogiki. Dziś prace naukową łączy z działalnością artystyczną. Udziela się też w Krucjacie Różańcowej.
Jan Bodakowski