Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i rocka alternatywnego, nawiązujący zarówno do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej, jak i mitologii kaszubskiej. Grupa muzycznie i tekstowo eksploruje to, co leży na styku współczesności, przyszłości oraz miejskich i regionalnych legend.
Ma za sobą ponad dwieście koncertów w kraju i za granicą, m.in.: Open’er Festival, Jarocin Festival, a także występy na trasach z Nomeansno i Schizmą. Ósmy album formacji pt. „Gjinjenjé” (z j. kaszubskiego – zanikanie) to concept album poświęcony historii Słowińców – ludności kaszubskiej z okolic jezior Łebsko i Gardno. Muzyka oraz teksty na płycie odnoszą się do niepewności egzystencjalnej Słowińców, których język, tożsamość i kultura znajdowały się na skraju bytu i niebytu zarówno w czasach pruskich, jak i polskich.
Gościnnie na albumie wystąpili m.in. Tadeusz Kulas (Raz Dwa Trzy), Kurkiewicz (Chair), Konstanty Kostka (m.in. Klawo), Paweł Przyborowski i Maja Domachowska (Kwiaty), Joanna Kucharska (Lonker See) i Mateusz Bartoszek (Żurawie).
Na II Opolskim EtnoFestiwalu w Niemodlinie zespół wystąpi w składzie:
Michał Miegoń – głos, gitara elektryczna
Maciej Bandur – głos, instrumenty tradycyjne, bęben szamański
Marcin Lewandowski – gitara basowa
Gościnnie: Michał Młyniec – perkusja
Koncert zorganizowało Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.
Fot. Paweł Jóźwiak
Oprac. Agnieszka Domańska
specjalistka ds. kreacji i organizacji // Creation and organization specialist
Nadbałtyckie Centrum Kultury // The Baltic Sea Cultural Centre