15 sierpnia zespół Kiev Office na II Opolskim EtnoFestiwalu na Zamku w Niemodlinie

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i rocka alternatywnego, nawiązujący zarówno do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej, jak i mitologii kaszubskiej. Grupa muzycznie i tekstowo eksploruje to, co leży na styku współczesności, przyszłości oraz miejskich i regionalnych legend.

Ma za sobą ponad dwieście koncertów w kraju i za granicą, m.in.: Open’er Festival, Jarocin Festival, a także występy na trasach z Nomeansno i Schizmą. Ósmy album formacji pt. „Gjinjenjé” (z j. kaszubskiego – zanikanie) to concept album poświęcony historii Słowińców – ludności kaszubskiej z okolic jezior Łebsko i Gardno. Muzyka oraz teksty na płycie odnoszą się do niepewności egzystencjalnej Słowińców, których język, tożsamość i kultura znajdowały się na skraju bytu i niebytu zarówno w czasach pruskich, jak i polskich.

Gościnnie na albumie wystąpili m.in. Tadeusz Kulas (Raz Dwa Trzy), Kurkiewicz (Chair), Konstanty Kostka (m.in. Klawo), Paweł Przyborowski i Maja Domachowska (Kwiaty), Joanna Kucharska (Lonker See) i Mateusz Bartoszek (Żurawie).

Na II Opolskim EtnoFestiwalu w Niemodlinie zespół wystąpi w składzie:

Michał Miegoń – głos, gitara elektryczna

Maciej Bandur – głos, instrumenty tradycyjne, bęben szamański

Marcin Lewandowski – gitara basowa

Gościnnie: Michał Młyniec – perkusja

Koncert zorganizowało Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

Fot. Paweł Jóźwiak

Oprac. Agnieszka Domańska

specjalistka ds. kreacji i organizacji // Creation and organization specialist
Nadbałtyckie Centrum Kultury // The Baltic Sea Cultural Centre

Komentarze są zamknięte