ZChR o ataku na sędziego Marciniaka: UEFA pełnymi garściami brała środki z Gazpromu. „NIGDY WIĘCEJ” nie reagowało …

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż (ZChR), Szymon Marciniak/Twitter.com

„UEFA pełnymi garściami brała środki z Gazpromu. „NIGDY WIĘCEJ” nie reagowało” – tak skomentowała na Twitterze problemy sędziego Szymona Marciniaka Monika Socha-Czyż, zastępca przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji, a dziś sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Reaguje dzisiaj, gdy polski obywatel – Szymon Marciniak – korzystając ze swoich praw obywatelskich wystąpił publicznie na spotkaniu z prawicowym politykiem i opowiadał o piłce nożnej” – podsumowała w swoim wpisie Monika Socha-Czyż. Wygląda na to, że Szymon Marciniak nie poprowadzi finału Ligi Mistrzów. Z naszych informacji wynika, że polski arbiter zostanie odsunięty od prowadzenia najważniejszego spotkania tej edycji LM. Oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona w ciągu kilku godzin. – podaje Przegląd Sportowy.

Donos „Nigdy Więcej”

Szymon Marciniak został wyznaczony do prowadzenia meczu Manchesteru City z Interem Mediolan, w czwartek okazało się, że UEFA zainteresowała się pismem Stowarzyszenia Nigdy Więcej w związku z udziałem sędziego w imprezie zorganizowanej przez Sławomira Mentzena. – podaje Przegląd Sportowy.

Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu, antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję w meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem”

— napisał sędzia Marciniak w oświadczeniu.

Głos postanowił też zabrać minister sportu Kamil Bortniczuk, którego stanowisko zostało opublikowane na profilu Ministerstwa Sportu i Turystyki. – podaje PS.

Jestem w kontakcie z sędzią Szymonem Marciniakiem. Sprawa donosu jest wielką manipulacją. Jutro z samego rana wystąpimy do UEFA ze stanowiskiem popierającym sędziego Marciniaka”

– stwierdził Bortniczuk w czwartek późnym wieczorem i zapowiedział piątkową interwencję.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte