Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w czwartkowym czacie z internautami został zapytany, czy jego zdaniem w szkołach powinny wisieć krzyże. – Uważam, że nie – odpowiedział były premier.
Donald Tusk kompromituje się twierdząc, że Krzyż powinien zniknąć z Sejmu i z polskich szkół. To wbrew polskiej tradycji i historii. Krzyż wiszący w Sejmie to dar od Matki Księdza Jerzego Popiełuszki. Nawet komunistom, okupantom i zaborcom w czasach pruskiego kulturkampfu nie udało się złamać chrześcijańskiego ducha polskiego Narodu. Jestem pewien, że nie uda się to także Tuskowi, który dziś staje w jednym szeregu z Bierutem, Bismarckiem, Marksem, Engelsem i Leninem. Szaleńcze, antypolskie i antykatolickie pomysły Tuska są godne pożałowania i należy je głośno piętnować, zanim wywołają w Polsce rewolucyjny, niszczycielski neomarksistowski pożar. Jak widać brukselskie srebrniki mocno wypaczyły kręgosłup moralny Tuska, któremu trzeba dziś przypomnieć słowa poety Karola Balińskiego: „Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem”
– tak skomentował tezy programowe Platformy wygłoszone przez byłego premiera prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską.
Bardzo chciałbym, żeby tym miejscem, w którym ci, którzy wierzą, mogli się spotkać w pokoju i wzajemnym zaufaniu, pomodlić się, żeby to były kościoły, a nie urzędy publiczne, czy szkoły. Szkoła powinna uczyć nas wzajemnego respektu i szacunku, niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie”
— zaznaczył w swojej wypowiedzi Donald Tusk.
Jego zdaniem, miejsca publiczne, takie jak Sejm RP czy szkoła, „powinny być wolne od symboliki religijnej”.
My wszyscy w czasach haniebnego ataku Tuska na Krzyż pamiętajmy o słowach naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II: „Nie wstydźcie się tego Krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować Krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie Krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że Krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie.”
– zaakcentował w rozmowie z NGO dr Bogusław Rogalski.
Piotr Galicki