Wsparcie dla prof. Sławomira Cenckiewicza w procesie z posłem PO

Zastępca Naczelnego

prof. Sławomir Cenckiewicz, fot. @Cenckiewicz TT

Profesor Sławomir Cenckiewicz zaapelował o wparcie do wszystkich swoich czytelników, patriotów i ludzi dobrej woli. Apel ma związek z procesem, jaki wytoczył mu poseł PO Sławomir Nitras. Dziś na portalu Twitter na apel odpowiedział znany polityk niepodległościowy Adam Słomka z KPN-NIEZŁOMNI, który zainicjował akcję pod hashtagiem #MuremZaCenckiewiczem.

„Wszystkich moich czytelników, patriotów, ludzi dobrej woli – zapraszam jutro (20 marca br.) do Sądu Okręgowego w Szczecinie (godzina 11.30 ul. Księdza Piotra Skargi 19) na absurdalny proces (w trybie odwoławczym) który wytoczył mi poseł PO – Sławomir Nitras!”

– podał wczoraj Cenckiewicz.

Historyk wskazał, że już raz został zaocznie skazany na łączną kwotę prawie 14 tys. złotych.

Wszystkich moich czytelników, patriotów, ludzi dobrej woli – zapraszam jutro (20 marca br.) do Sądu Okręgowego w…

Opublikowany przez Sławomir Cenckiewicz Wtorek, 19 marca 2019

Oczywiście sam pozew pana Nitrasa jest dowodem na jego brak zrozumienia dla reguł demokratycznych oraz próbą stosowania presji na niezależnego naukowca. Tymczasem profesor Cenckiewicz korzysta jedynie z wolności słowa i zapisów konstytucyjnych. Nikt nie może być sam w obliczu próby wykorzystania „nadzwyczajnej kasty” w walce z kimś, kto ujawnia odważnie tajemnice związane z takimi postaciami jak Lech TW Bolek Wałęsa. Zachęcam wszystkich do wsparcia profesora Cenckiewicza z posłem ugrupowania, które tworzy koalicję z takimi komunistami, jak np. Leszek Miller czy Włodzimierz Czarzasty”

– powiedział NGO Adam Słomka.

 

DoRzeczy.pl/Niezależna.pl/Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte