Polonezem na światowej salony

Zastępca Naczelnego

Fot. za sadeczanin.info

Czy ten tradycyjny polski taniec zwany również „chodzonym” trafi na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO?

Najpierw musimy dokonać jego osobnego wpisu na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, na której figuruje od 2015 roku razem z krakowiakiem, mazurem, oberkiem i kujawiakiem. Taki wniosek został już sporządzony, a zajmuje się nim Instytut Muzyki i Tańca. Dopiero po wpisie na krajową listę będziemy mogli się zajmować przygotowaniem wpisu na listę światową”

– powiedziała portalowi LoveKraków dyrektor Baletu Cracovia Danza Romana Agnel.

Przypomnijmy, że na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO pod koniec listopada 2018 trafiło krakowskie szopkarstwo. To pierwszy polski wpis na tej prestiżowej liście”

– czytamy w portalu.

Ostatnio lokalne media zastanawiają się, czy na tę listę nie powinno również trafić krakowskie dorożkarstwo.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte