Tragedia w tzw. escape roomie w Koszalinie

Zastępca Naczelnego

W piątek po godz. 17.00 w tzw. escape roomie w Koszalinie doszło do pożaru, w którym zginęło pięć dziewcząt, a jeden mężczyzna jest ciężko poparzony. Wiadomo, że pożar wybuchł na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego. Prezydent Koszalina Piotr Jedliński ogłosił niedzielę dniem żałoby. Poprosił, by odwołać zaplanowane na ten dzień imprezy.

– A jeśli będą gdzieś imprezy organizowane wcześniej, proszę, by minutą ciszy uczcić tych młodych ludzi – apelował. Jedliński powiedział, że spotkał się z rodzinami ofiar. – Oni proszą o jedno – chcą tę wielką tragedię, która ich spotkała, przeżyć w spokoju – mówił włodarz Koszalina.

Uczestnicy zabawy w escape room byli prawdopodobnie na urodzinach. Nieoficjalnie – przyczyną ich śmierci było zaczadzenie.

W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP, strażacy zastali rozwinięty pożar i ogień wydostający się przez okna”

– informuje portal strazacki.pl.

 

Na tę chwilę ustalamy i weryfikujemy tożsamość ofiar. Musimy ustalić, jak doszło do zaprószenia ognia i dlaczego te osoby nie wyszły z pomieszczenia”

– poinformowała rzecznik koszalińskiej policji Monika Kosiec.

W escape roomie w Koszalinie, gdzie w ogniu zginęło pięć dziewcząt, było wiele niedociągnięć; do tragedii doszło przede wszystkim na skutek braku zapewnienia właściwej ewakuacji”

– poinformował PAP w sobotę komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

 

Wyrazy współczucia za pośrednictwem Twittera złożył dziś rodzinom ofiar premier Mateusz Morawiecki:

Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin wszystkich ofiar wielkiej tragedii w Koszalinie, gdzie życie straciło pięć młodych dziewcząt. Przyczyny tragedii muszą być całkowicie wyjaśnione. W tej chwili nasze myśli są z ich bliskimi”

– napisał.

 

Ofiarami tej tragedii są dzieci, piętnastoletnie dziewczynki, które uczestniczyły w imprezie urodzinowej jednej z nich. Dowiedziałem się o tym od wojewody zachodniopomorskiego, który jest już na miejscu, którego tam natychmiast wysłałem”

 – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński w rozmowie z TVN24.

 

 

Źródło: koszalininfo.pl, rmf24.pl, radioszczecin.pl, PAP

 

Komentarze są zamknięte