PO: Zdanowska, Żuk, Gierada i Miszalski nowymi szefami regionów

Zastępca Naczelnego

Hanna Zdanowska (łódzkie), Krzysztof Żuk (lubelskie), Artur Gierada (świętokrzyskie) i Aleksander Miszalski (małopolskie) to nowi szefowie struktur regionalnych PO, zarazem – zgodnie ze statutem PO – nowi członkowie zarządu partii. W pozostałych województwach rządzić będą dotychczasowi liderzy. Na Opolszczyźnie pozostał nim Andrzej Buła.

W sobotę aktywiści Platformy w całym kraju wybierali przewodniczących struktur powiatowych i regionalnych. Głosowania zorganizowano – po raz pierwszy w historii ugrupowania – na wzór wyborów parlamentarnych: w lokalnych biurach partii ustawiono urny wyborcze, do których działacze mogli oddawać swe głosy.

Warunkiem udziału w wyborach było co najmniej 6-miesięczne członkostwo w PO oraz opłacenie składek członkowskich. Frekwencja wyborcza była wysoka – w niektórych regionach sięgnęła ponad 70-80 proc.

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski ocenia sobotnie przedsięwzięcie jako sukces Platformy. „To była ogromna operacja – wybory odbywały się w jednym dniu, we wszystkich regionach, w sposób bezpośredni. Przebiegły jednak w bardzo spokojny sposób i – w moim przekonaniu – też bardzo udany. Myślę, że nasze wybory mogą być przykładem dla innych ugrupowań – oczywiście tych, które szanują demokrację, nie mówię o PiS” – podkreślił Gawłowski w rozmowie z PAP.

źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.