„Polskie świnie” czyli standardy facebooka

Zastępca Naczelnego

O tym, że facebook postrzega rzeczywistość przez różowe i czerwone okulary wiadomo nie od dzisiaj. Jednak to, co aktualnie dzieje się na tym portalu jawnie już urąga nam jako Polakom. Ta wiadomość obudziła nadzieję na zmianę polityki globalnej spółki.Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że pozew złożony przez prezesa Reduty Dobrego Imienia Macieja Świrskiego przeciwko firmie Facebook będzie rozpatrywany przed polskim sądem i według polskiego prawa. Ma on odpowiedzieć za dyskryminację z uwagi na przekonania polityczne, światopogląd oraz wyznanie. W oświadczeniu przesłanym przez Facebook Polska czytamy, że standardy nie blokują możliwości wyrażania poglądów, ale na platformie nie ma miejsca na mowę nienawiści.

Reduta Dobrego Imienia w grudniu ubiegłego roku w odpowiedzi na liczne zawiadomienia o blokowaniu profili katolickich i narodowościowych, a także tolerowaniu treści nawiązujących do symboli komunistycznych, złożyła pozew do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę Facebook.

Sąd Okręgowy w Warszawie zajął się sprawą. Obecnie jak informuje RDI trwa tłumaczenie pozwu na język angielski, następnie dokumenty zostaną wysłane do USA i Irlandii. Spółka musi odpowiedzieć i ustosunkować się do wezwania sądu. Oznacza to, że na tym etapie Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że sprawa powinna być rozpoznawana przed polskim sądem i według polskiego prawa.

http://www.tvp.info/29385448/reduta-dobrego-imienia-pozwala-facebooka

Najwyraźniej wzorowane na wystąpieniach niegdysiejszego rzecznika junty Jaruzelskiego Jerzego Urbana wystąpienie biura prasowego „Facebook Polska” zawiera odwołanie do tzw. wartości.

Portal tvp.info poprosił o komentarz w tej sprawie Facebooka. – Standardy Społeczności Facebooka zostały stworzone w taki sposób, by zapewniać bezpieczeństwo osobom korzystającym z platformy i jednocześnie umożliwiać swobodną dyskusję na tematy, które są dla nich ważne – pisze biuro prasowe Facebook Polska. W nadesłanym oświadczeniu czytamy, że „te standardy nie blokują możliwości wyrażania poglądów dotyczących polityki

 

i religii, ale nie ma miejsca na naszej platformie na groźby, promowanie przemocy, terroryzmu oraz mowy nienawiści. Zachęcamy wszystkich do korzystania z narzędzi do raportowania, gdy uważają, że trafili na treści naruszające zasady Facebooka, co umożliwia nam szybką reakcję”.
No to poparzmy, jak się rzeczy mają na polskich stronach fb mimo tej deklaracji. Jak to było?

Wystarczy zgłosić? Czytelnik, informujący redakcję o powyższym, zawierzył regulaminowi facebooka. Niezwłocznie otrzymał odpowiedź. Określenie „polska świnia” jest zgodne ze standardami społecznościowymi! Dalej.

Niejaki Martin Ostrówka, były lokalny działacz Ruchu Palikota z północy Polski, daje upust swoim fobiom: Duda homoseksualista. Powiadomiony o powyższym facebook również nie stwierdza naruszeń. Lżenie prezydenta jest zgodne ze standardami! wyzwiska odpowiedź Ba, nie ma szacunku nawet dla religii. Dudek lży. Wpis ciągle wisi. Polscy cenzorzy (prawdopodobnie jednym z nich jest wspomniany Martin Ostrówka) również uważają go za zgodnego z zasadami społeczności! Domniemany pracownik facebooka Martin Ostrówka za nic ma deklarowane oficjalnie wyrzeczenie się mowy nienawiści.

Nienawiść do Kaczyńskiego aż kipi z jego postu: wyzwiska do kaczyńskiego, oczywiście zgodnie ze standardami. Zaślepiony jest do tego stopnia, że wyraźnie życzy śmierci Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Takie życzenie również okazuje się zgodne z polityką facebooka.
Jak długo jeszcze będziemy znieważani we własnym kraju przez lewicującą hołotę, która za cel postawiła sobie łamanie wszelkich zasad i praw obowiązujących w cywilizowanym kraju? W końcu potrafimy, mniej lub bardziej skutecznie, radzić sobie z chuliganami stadionowymi.
Na takich recepta jest prosta – odpowiedzialność finansowa administratora portalu.

Może kiedy Facebook Polska zamiast zysków zacznie przynosić straty Zuckerberg zrozumie, że Polska różni się nieco od Czadu.

I zacznie wymagać od swoich pracowników odrobinę przyzwoitości.

Humpty Dumpty, www.3obieg.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte