Dla Szymonka z Reńskiej Wsi i dookoła Dębowej

Autor Obywatelski

Jest pewna sprawa. Dotyczy ona wnuczka jednego z naszych nauczycieli. Ma półtora roku, w trzecim miesiącu życia zdiagnozowano u niego nieoperacyjnego guza wątroby. Dla niego organizowany jest Bieg dla Szymonka – już 9 lipca od godz.10.00 Trasa z Reńskiej Wsi i dookoła DębowejD dystans 5 i 10 kilometrów. Jak rzadko kiedy mamy okazję pomóc innym, tak teraz nadarzyła się idealna okazja.  – Zapraszamy serdecznie do udziału w biegu, dla Szymonka, dla jego zmartwionych i zmęczonych chorobą rodziców i dziadków oraz dla samego siebie – bieganie

 jeszcze nikomu nie zaszkodziło, szczególnie w dobrym celu – powiedział nam Robert Wencel prezes KS Koziołek Kędzierzyn-Koźle – organizator przedsięwzięcia. Redakcja ngopole.pl przyłącza się do tego szczytnegp celu, obejmując przedsięwzięcie patronatem medialnym.

W trzecim miesiącu życia zdiagnozowano u Szymonka złośliwego i nieoperacyjnego guza wątroby. Natychmiast rozpoczęto intensywną, półroczną chemioterapię. Następnym krokiem był rodzinny przeszczep wątroby w lipcu 2016 roku. Dadanie histopatologiczne wykazało martwicę guza ale tylko w 20 procentach, dlatego zalecono dalszą chemioterapię. Skutkiem ubocznym jest obniżona odporność oraz częściowa utrata słuchu. Obecnie Szymek ma 1,5 roku. Mimo, że większość życia spędził w szpitalnych łóżeczkach, to jest radosnym i ciekawym swiata dzieckiem.

Bardzo, bardzo dziękujemy za okazane serce, zrozumienie i wsparcie

Rodzice i dziadkowie Szymonka

 

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte