Kędzierzyn-Koźle: „OK bike!” ruszy w Dzień Dziecka

Autor Obywatelski

Od 1 czerwca mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli korzystać z pilotażowego programu systemu wypożyczalni rowerów miejskich. Do ich dyspozycji zostanie oddanych sześć stacji wyposażonych w 54 jednoślady. „OK bike!”, bo taką nazwę będzie on nosił, będzie funkcjonował do końca września. Jeśli się spodoba mieszkańcom, to w następnym roku ruszy z większą ilością rowerów.1 czerwca system wypożyczalni rowerów miejskich uruchomią prezydent Sabina Nowosielska oraz jej zastępcy Artur Maruszczak i Wojciech Jagiełło, którzy wyjadą z os. Piastów. Około godz. 9.30 dotrą rowerami na kozielski Rynek. Tego dnia w Koźlu na wszystkich mieszkańców będą także czekały breloki z logo „OK bike!”.
Terminale z rowerami znajdą się w następujących punktach miasta:
– skrzyżowanie ul. Stolarskiej z Piastowską
– Rynek w Koźlu
– plac przy głównym wejściu do galerii handlowej na os. Pogorzelec
– dworzec kolejowy w Śródmieściu
– okolice hali „Śródmieście”
– ul. Bolesława Krzywoustego na os. Piastów.
1, 3 i 4 czerwca pracownicy firmy Nextbike, operatora systemu, będą się pojawiać w wyżej wymienionych miejscach i uczyć korzystania z terminali.

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Stacje zostaną rozmieszczone w taki sposób, aby można było przemieścić się między nimi w takim właśnie czasie. Zmieniając rowery będzie można przejechać trasę od os. Piastów aż do os. Zachód bez ponoszenia opłat.
Żeby skorzystać z rowerów, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej www.nextbike.pl, zaakceptować regulamin i doładować konto kwotą min. 10 zł. Rejestracji można dokonać również za pomocą terminala, aplikacji Nextbike na smartfony czy kontaktując się z infolinią pod numerami 22 382 13 12, 22 244 13 13. Po upływie 20 minut za korzystanie z roweru zapłacimy 2 zł do pełnej godziny. Każda kolejna godzina to koszt 4 zł. Rower będzie można zwrócić w dowolnym terminalu.
Jednorazowa rejestracja w systemie firmy Nextbike pozwala korzystać z rowerów także w innych miastach, w których jest ona operatorem takich systemów. Działają one m.in. w Opolu, Gliwicach czy Wrocławiu.
Po zakończeniu pilotażu, który potrwa cztery miesiące, zostanie sporządzona analiza wskazująca, jakie kierunki były najbardziej popularne i gdzie wypożyczano najwięcej rowerów. Jeżeli program się sprawdzi, to umowa może zostać podpisana na kilka kolejnych lat, oczywiście z większą liczbą rowerów.

Foto: materiały Nextbike Polska

Komentarze są zamknięte